‘Bilgi yarışması yapıyoruz’ diyen tarikat vakfı ilkokul öğrencilerinin beynini böyle yıkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğrencilere yönelik bilgi yarışması düzenleme izni verdiği Nakşibendi Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Server Yaşam Vakfı ile imzalanan protokol kapsamında yapılan etkinliklerde ilkokul öğrencilerine tesettür propagandası yapıldı. Vakfın bilgi yarışması için hazırladığı kitapta, yemeğin sağ elle yenmesi tavsiye edilirken “Çünkü şeytan sol eliyle yer” denildi

208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et

Ortaokul öğrencilerine müziğin haram olduğunu, lise öğrencilerine kadın ve erkeğin tokalaşmasının yasak olduğunu anlatan vakfın ilkokul öğrencileri için ‘ahlak’ teması ile düzenleyeceği, ‘Ufka Yolculuk’ isimli yarışma kapsamında hazırlanan kaynak kitapta, “Kıyafet cinsiyeti korumalı” ifadesi yer aldı.

2018 yılında düzenlenen yarışmada Nakşibendi Şeyhi Mahmud Esad Coşan’ın, ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ kitabını öğrencilere kaynak kitap olarak öneren vakıf, martta düzenlenecek yarışma için üç kaynak kitap hazırladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ayrı ayrı hazırlanan kitaplarda, skandal ifadelerin yer aldı.

TESETTÜR PROPAGANDASI

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; ilkokul kategorisi için hazırlanan kitaba, ‘Edep Diyarına Yolculuk’ ismi verildi. Yaşları beş ile sekiz arasında değişen çocuklara okutulacak kitapta, ‘helal’ ve ‘haram’ gibi soyut kavramlar anlatıldı. Pedagogların, “Küçük yaştaki çocuklara soyut dini kavramlar anlatmak, çocuğun ileriki yaşamından geri dönülemez zarara yol açabilir” uyarısını yok sayan kitapta, tesettür propagandası da yapıldı. ve MEB onayıyla dağıtılan kitabın, ‘giyinme adabının’ anlatıldığı bölümünde “Mahrem yerleri örtmeli” denilen kıyafetlerin ‘cinsiyeti koruması’ gerektiği vurgusu yapıldı.

‘ŞEYTAN SOL ELİYLE YER’

Vakfın yarışmasına katılacak ilkokul öğrencilerine okutulan kitapta yemeğin sağ el ile yenmesi tavsiyesinde de bulunuldu. Diyanet İşleri Yüksek Kurulu’nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği “Sol elle şeytanlar yemek yer” yanıtına benzer ifadelerin yer aldığı kitapta şunlar kaydedildi:
“Mümkün mertebe oturularak su içilmeli. Sağ elle yiyip içmek sünnettir. Peygamberimiz bize hatırlatıyor arkadaşlar ve buyuruyor ki: Şeytan sol eliyle yer, sol eliyle içer, sol eliyle verir ve sol eliyle alır.”

ÇOCUKLARA ‘ÖNERİLER’

Kitapta, yaşları itibarıyla soyut ve dini kavramları anlamakta zorlanacak öğrencilere verilen bazı diğer öğütler ise şunlar oldu:

>Kuran okunmayan evin sakinleri daralır, melekler orayı terk eder, şeytanlar hazır bulunur.
>Kıyafet giyerken sağ taraftan başlanmalı.
>Su üç yudumda ve oturarak içilmeli.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et