Cumartesi / 8 Ağustos 2020

‘Bilgi yarışması yapıyoruz’ diyen tarikat vakfı ilkokul öğrencilerinin beynini böyle yıkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğrencilere yönelik bilgi yarışması düzenleme izni verdiği Nakşibendi Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Server Yaşam Vakfı ile imzalanan protokol kapsamında yapılan etkinliklerde ilkokul öğrencilerine tesettür propagandası yapıldı. Vakfın bilgi yarışması için hazırladığı kitapta, yemeğin sağ elle yenmesi tavsiye edilirken “Çünkü şeytan sol eliyle yer” denildi

206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Ortaokul öğrencilerine müziğin haram olduğunu, lise öğrencilerine kadın ve erkeğin tokalaşmasının yasak olduğunu anlatan vakfın ilkokul öğrencileri için ‘ahlak’ teması ile düzenleyeceği, ‘Ufka Yolculuk’ isimli yarışma kapsamında hazırlanan kaynak kitapta, “Kıyafet cinsiyeti korumalı” ifadesi yer aldı.

2018 yılında düzenlenen yarışmada Nakşibendi Şeyhi Mahmud Esad Coşan’ın, ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ kitabını öğrencilere kaynak kitap olarak öneren vakıf, martta düzenlenecek yarışma için üç kaynak kitap hazırladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ayrı ayrı hazırlanan kitaplarda, skandal ifadelerin yer aldı.

TESETTÜR PROPAGANDASI

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; ilkokul kategorisi için hazırlanan kitaba, ‘Edep Diyarına Yolculuk’ ismi verildi. Yaşları beş ile sekiz arasında değişen çocuklara okutulacak kitapta, ‘helal’ ve ‘haram’ gibi soyut kavramlar anlatıldı. Pedagogların, “Küçük yaştaki çocuklara soyut dini kavramlar anlatmak, çocuğun ileriki yaşamından geri dönülemez zarara yol açabilir” uyarısını yok sayan kitapta, tesettür propagandası da yapıldı. ve MEB onayıyla dağıtılan kitabın, ‘giyinme adabının’ anlatıldığı bölümünde “Mahrem yerleri örtmeli” denilen kıyafetlerin ‘cinsiyeti koruması’ gerektiği vurgusu yapıldı.

‘ŞEYTAN SOL ELİYLE YER’

Vakfın yarışmasına katılacak ilkokul öğrencilerine okutulan kitapta yemeğin sağ el ile yenmesi tavsiyesinde de bulunuldu. Diyanet İşleri Yüksek Kurulu’nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği “Sol elle şeytanlar yemek yer” yanıtına benzer ifadelerin yer aldığı kitapta şunlar kaydedildi:
“Mümkün mertebe oturularak su içilmeli. Sağ elle yiyip içmek sünnettir. Peygamberimiz bize hatırlatıyor arkadaşlar ve buyuruyor ki: Şeytan sol eliyle yer, sol eliyle içer, sol eliyle verir ve sol eliyle alır.”

ÇOCUKLARA ‘ÖNERİLER’

Kitapta, yaşları itibarıyla soyut ve dini kavramları anlamakta zorlanacak öğrencilere verilen bazı diğer öğütler ise şunlar oldu:

>Kuran okunmayan evin sakinleri daralır, melekler orayı terk eder, şeytanlar hazır bulunur.
>Kıyafet giyerken sağ taraftan başlanmalı.
>Su üç yudumda ve oturarak içilmeli.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce açık açık konuştu: Yüzde 31 ile bıraktım, harekete geçiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, suskunluğunu bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP’nin İnce’ye vereceği ‘yeni parti’ cevabı hazır

Muharrem İnce ve ekibinin ‘CHP 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 60 bin sandığa gözlemci koymadı’ iddiasıyla yönetimi eleştireceği kulislerde dolaşıyor.

Deniz Baykal’dan Muharrem İnce ve CHP’lilere çağrı

Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.

Deniz Zeyrek’ten CHP’ye uyarı: İnce ve Kılıçdaroğlu bu istatistiklere bakmalı

Yargıtay Başsavcılığı'nın siyasi partilerle ilgili rakamlarını inceleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ortaya çıkan tabloya hem Kılıçdaroğlu'nun hem de İnce'nin dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı
206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et