Bildiri dağıtan gençlere polis: ‘Sizin kafanıza sıkmak lazım’ dedi!

Parktaki saldırı esnasında bir polis “Sizin kafanıza sıkmak lazım” diyerek havaya 10 el ateş etti. Parktakiler, polislere tepki gösterdi.

Ankara Dikmen’de Suruç Katliamı’nın yıl dönümü için bildiri dağıtan gençlere polis saldırdı. Saldırıda 5 kişi gözaltına alındı. Saldırı sırasında bir polis “Sizin kafanıza sıkmak lazım” diyerek havaya 10 el ateş etti.

20 Temmuz 2015’te, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) çağrısıyla, Kobani’ye oyuncak ve insani yardım malzemeleri götürmek için Suriye sınırındaki Suruç ilçesine gelen 300 kişi, yardım etkinliğine ilişkin burada düzenledikleri basın açıklaması esnasında, Suriye, Irak ve Türkiye’de katliamlar yapan cihatçı terör örgütü IŞİD üyesi Abdurrahman Alagöz tarafından bir canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saldırıda 33 kişi hayatını kaybetti, 100’e yakın kişi de yaralandı.

Katliamın 6. yılında gençlik örgütleri Ankara’da bildiri dağıtımı yaptı. Polis, Dikmen’deki bildiri dağıtımını engelleme girişiminde bulundu. Gençlere yönelik polis saldırısında 5 kişi gözaltına alındı.

İleri’de yer alan habere göre, Parktaki saldırı esnasında bir polis “Sizin kafanıza sıkmak lazım” diyerek havaya 10 el ateş etti. Parktakiler, polislere tepki gösterdi.

Son Haberler