Salı / 19 Ocak 2021

Bıçak parası isteyen doktora şok tutuklama

Kartal Koşuyolu Kalp Damar Cerrahları’ndan Operatör Doç. Dr. Yücel Özen, bir hastasından bıçak parası istediği gerekçesiyle tutuklandı.

İstanbul Kartal Koşuyolu Kalp Damar Cerrahisi’nde 10 Mayıs’ta meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti; Bir süredir bacağındaki toplardamar genişlemesi rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Yeşim K., randevu sisteminden Operatör Doç.Dr.Yücel Özen’den randevu aldı. Doktor Özen, muayene ettiği hastasına bacağındaki varis rahatsızlığını göstererek küçük bir ameliyatla halledebileceğini söyledi. İddialara göre Dr. Özen, hastasından 500 TL katater parası istedi. Hasta Yeşim K.’nin ameliyatı kabul etmesiyle hastaneye yatış işlemleri için hazırlıklar başladı. Doktorun istediği röntgen film çekimlerinin ikisinin sonraki güne kalması nedeniyle Yeşim K. doktoruyla yeniden görüştü.

Suçüstü yakalandı

İddialar göre Yeşim K. “parayı nereye yatıracağım” sorularına doktorun “İki gün sonra gel parayı da getir. Parayı bana verirsin” demesi üzerine durumdan şüphelendi. Yeşim K. hastaneden ayrılışının ardından Sağlık Bakanlığı’nın Alo 184 hattını aradı. Bakanlıktan böyle bir uygulama olup olmadığını sordu. Bakanlık yetkililerinin ‘böyle bir uygulama kesinlikle yok. Para vermeyin şikayetçiyseniz de işlem başlatalım’ demesi üzerine doktordan şikayetçi oldu. Bir polis Yeşim K’nın ağabeyi kılığına girip doktorla irtibata girdi. Doktor Yeşim K’dan parayı alırken, yanında bulunan ağabey kılığındaki polis, suçüstü yaptı. Dr. Yücel Özen, çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son Haberler