Beyin bedava, dilin de kemiği yok..! MHP’li Aydın İşkur İmamoğlu’nun başkanlığını gasp eden YSK kararının İmamoğlu’nun lehine olduğunu savununca CHP’li avukat dayanamadı

7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili adayı olan Avukat Aydın İşkur katıldığı canlı yayında ortaya attığı iddialarla beyin yaktı. 

Halkweb Haber Merkezi

7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olan Avukat Aydın İşkur katıldığı canlı yayında ortaya attığı iddialarla beyin yaktı.

İşkur, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin iptal kararında Ekrem İmamoğlu’na mağduriyet yaratmak amacı olduğunu öne sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 23 Haziran’a giderken “kuzu postuna bürünmüş kurt” olduğu ifadesini kullanan İşkur, “YSK’nın kararı doğru olmasına rağmen hukuki bir metinden çok düz yazılmış üç beş satıra sığdırılmış bir gerekçeydi. CHP bu durumu çok iyi kullandı. Bu taktikti. İptal gerekliydi, gerekçe kötüydü. İptal gerekçesindeki metinde seçime tesiri olmayan ifadeleri yazmak mağduriyet yaratmak içindi” dedi.

İşkur’un bu sözlerinin ardından programın sunucusu Senem Toluay Ilgaz da “Bunu belirleyen AK Parti’nin itirazları değil miydi?” diye sordu.

İşkur bu soruya yanıt vermekten kaçınırken YSK üyelerinin doğru karar verdiğini ancak tartışmalı bir gerekçe yazdığını savunmaya devam etti.

Programın sunucusu bunun üzerine “Sonuçta muhalefet istemediği kendi aleyhindeki YSK kararını seçmene dönüp ‘yanlıştı, mağdur oldum, haklı benim’ diye anlatabilmiş sizin değerlendirmenizde yola çıkarak söylüyorum. İtiraz eden AK Parti-MHP istediği kararı almış ama bunu dönüp seçmene anlatamıyor, neden?” sorusunu sordu.

İşkur, bu soruya da “Ben milliyetçiyim biz mağduru oynayamıyoruz, CHP bunu çok iyi oynadı” cevabını verdi.

Bu sözlerin ardından programın konuklarından CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Torun isyan etti.

Torun söze girerek, “Aydın Bey size gerçeği söyleyeyim mi? Seçimin iptali için gerçek bir sebep yoktu. Bu yüzden haksızlığa uğradık, bu yüzden mağdurduk. Bunu artık tekrar tekrar konuşmayalım halk bıktı zaten. Siz hala ‘hiçbir şey olmasa da mutlaka bir şey oldu’ diyorsunuz” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

 

En çok okunan haberler

Ateşkes kararı sonrası Nevşin Mengü’den kritik soru: Sınırın bu tarafında mı ‘milli orduculuk’ yapacaklar?

ABD - Türkiye arasında gerçekleşen heyetler arası görüşmenin ardından alınan Barış Pınarı Harekatı'na ara verilmesi kararının ardından Nevşin Mengü'den ÖSO sorusu geldi.

CHP’li Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba’dan ‘ateşkes’ yorumu: Erdoğan’ın mal varlığının araştırılması yetti

ABD ile Türkiye arasında Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonun durdurulması konusunda yapılan anlaşmanın ardından CHP Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tuncay Özkan'dan Erdoğan'a yönelik eleştiriler geldi.

İnanılmaz ifadeler… İşte Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği iddia edilen küstah mektup!

Türkiye'nin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye yönelik operasyonu sürerken Amerikan medyasında çok çarpıcı bir mektup ortaya atıldı. 

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Trump’ın küstah mektubuna tepki yağdı: Türkiye Cumhuriyeti hiç bir dönemde bu kadar aşağılanmamıştı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Barış Pınarı Harekatı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektup sızdırıldı. 

İsmail Saymaz: Ecevit’e hakaret yağdıranlar, Trump’ın mektubu için gıkını çıkarmıyor

İsmail Saymaz: Ecevit’e hakaret yağdıranlar, Trump’ın mektubu için gıkını çıkarmıyor

İşte Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinden İBB’nin elenme bahanesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, İBB iştiraklerinin Haydarpaşa- Sirkeci ihalesinden elenme nedenini açıkladı.

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinden İBB iştirakleri elendi! Ekrem İmamoğlu’ndan çok sert açıklama

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri hukuksuzca elendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’li siyasetçi kızını Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı: Lezbiyen olmasından korkuyorum

Aydın Binboğa, kızını Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kaydını “lezbiyen olmasından korktuğu için” dondurduğunu açıkladı.

Sabah gazetesinde flaş ayrılık!

Hükümete yakın Sabah Gazetesi’nde oldukça dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Erdoğan’dan Beşşar Esad açıklaması: Ailecek görüşecek kadar yakındık…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yabancı medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. "Ailecek görüşecek kadar yakındık" diyen Erdoğan, Beşşar Esad'a "ülkesinde demokrasi ve adaletin geliştirilmesi konusunda birçok tavsiyede bulunduğunu" ifade etti. Erdoğan Esad'ın bu tavsiyelerimize uymak yerine "halkının üzerindeki baskıyı artırma yoluna gittiğini" açıkladı.