Perşembe / 9 Temmuz 2020

Beyin bedava, dilin de kemiği yok..! MHP’li Aydın İşkur İmamoğlu’nun başkanlığını gasp eden YSK kararının İmamoğlu’nun lehine olduğunu savununca CHP’li avukat dayanamadı

7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili adayı olan Avukat Aydın İşkur katıldığı canlı yayında ortaya attığı iddialarla beyin yaktı. 

206,958BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olan Avukat Aydın İşkur katıldığı canlı yayında ortaya attığı iddialarla beyin yaktı.

İşkur, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin iptal kararında Ekrem İmamoğlu’na mağduriyet yaratmak amacı olduğunu öne sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 23 Haziran’a giderken “kuzu postuna bürünmüş kurt” olduğu ifadesini kullanan İşkur, “YSK’nın kararı doğru olmasına rağmen hukuki bir metinden çok düz yazılmış üç beş satıra sığdırılmış bir gerekçeydi. CHP bu durumu çok iyi kullandı. Bu taktikti. İptal gerekliydi, gerekçe kötüydü. İptal gerekçesindeki metinde seçime tesiri olmayan ifadeleri yazmak mağduriyet yaratmak içindi” dedi.

İşkur’un bu sözlerinin ardından programın sunucusu Senem Toluay Ilgaz da “Bunu belirleyen AK Parti’nin itirazları değil miydi?” diye sordu.

İşkur bu soruya yanıt vermekten kaçınırken YSK üyelerinin doğru karar verdiğini ancak tartışmalı bir gerekçe yazdığını savunmaya devam etti.

Programın sunucusu bunun üzerine “Sonuçta muhalefet istemediği kendi aleyhindeki YSK kararını seçmene dönüp ‘yanlıştı, mağdur oldum, haklı benim’ diye anlatabilmiş sizin değerlendirmenizde yola çıkarak söylüyorum. İtiraz eden AK Parti-MHP istediği kararı almış ama bunu dönüp seçmene anlatamıyor, neden?” sorusunu sordu.

İşkur, bu soruya da “Ben milliyetçiyim biz mağduru oynayamıyoruz, CHP bunu çok iyi oynadı” cevabını verdi.

Bu sözlerin ardından programın konuklarından CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Torun isyan etti.

Torun söze girerek, “Aydın Bey size gerçeği söyleyeyim mi? Seçimin iptali için gerçek bir sebep yoktu. Bu yüzden haksızlığa uğradık, bu yüzden mağdurduk. Bunu artık tekrar tekrar konuşmayalım halk bıktı zaten. Siz hala ‘hiçbir şey olmasa da mutlaka bir şey oldu’ diyorsunuz” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

 

Bahçeli: Temennim, ne idüğü belirsiz şahısların CHP’den tasfiye edilmesi

TBMM'de görüşülen barolarla ilgili yasa teklifine yönelik tepkileri değerlendiren MHP lideri Bahçeli, "Saltanatları tartışmaya açılan bazı baroların CHP takviyeli protestoları demokratik bir hak değil, densiz bir zorlamadır" dedi. CHP yönetimine tepki gösteren Bahçeli, CHP'lilere çağrı yaptı: "Temennim CHP kurultayında, bu partinin tepesine musallat olmuş ne idüğü belirsiz şahısların Cumhuriyet, Atatürk ve bağımsızlık sevdasıyla kalpleri çarpan sağduyulu CHP’liler tarafından tasfiye edilmeleri."

İmamoğlu, İBB’deki tartışma yaratan atamayla ilgili konuştu

İBB Genel Sekreterliği'ne atanan Can Akın Çağlar'ın AKP yaşanan tartışmaların ardından İmamoğlu'ndan "Kamu yöneticisi olabilir; ama bir partinin mensubu olmadığını biliyorum” açıklaması geldi.

Serdar Savaş: Türkiye’nin iki büyük sorunu var, bu sorunlar çözülürse Türkiye uçacak gidecek

Atakan Sönmez ile Satır Arası'na konuk olan Cumhurbaşkanı aday adayı Dr. Serdar Savaş, neden cumhurbaşkanı adayı olduğunu ve nasıl bir ülke hayal ettiğini açıkladı. Savaş, 'Türkiye'nin temel sorunları nedir' sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi

AKP’nin İstanbul Sözleşmesi çıkışının ardında İsmailağa Cemaati mi var?

İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması konusunda son dönemde AKP'den gelen sinyallerle ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. İsmailağa Cemaati’nin hükümetten İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesini istediği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı adayı Serdar Savaş: Solcu da sağcı da kalmadı, dinciler değneksiz gezmeye başladı

Cumhurbaşkanlığı için adaylığını şimdiden açıklayan ve "Daha iyi bir aday çıkana kadar tek aday benim" diyen Dr. Serdar Savaş, başlattığı Erdem Hareketi'ni ve neden cumhurbaşkanı adayı olduğunu 'Atakan Sönmez ile Satır Arası' programında anlattı.
206,958BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et