Beyin bedava, dilin de kemiği yok..! MHP’li Aydın İşkur İmamoğlu’nun başkanlığını gasp eden YSK kararının İmamoğlu’nun lehine olduğunu savununca CHP’li avukat dayanamadı

7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili adayı olan Avukat Aydın İşkur katıldığı canlı yayında ortaya attığı iddialarla beyin yaktı. 

Halkweb Haber Merkezi

7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olan Avukat Aydın İşkur katıldığı canlı yayında ortaya attığı iddialarla beyin yaktı.

İşkur, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin iptal kararında Ekrem İmamoğlu’na mağduriyet yaratmak amacı olduğunu öne sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 23 Haziran’a giderken “kuzu postuna bürünmüş kurt” olduğu ifadesini kullanan İşkur, “YSK’nın kararı doğru olmasına rağmen hukuki bir metinden çok düz yazılmış üç beş satıra sığdırılmış bir gerekçeydi. CHP bu durumu çok iyi kullandı. Bu taktikti. İptal gerekliydi, gerekçe kötüydü. İptal gerekçesindeki metinde seçime tesiri olmayan ifadeleri yazmak mağduriyet yaratmak içindi” dedi.

İşkur’un bu sözlerinin ardından programın sunucusu Senem Toluay Ilgaz da “Bunu belirleyen AK Parti’nin itirazları değil miydi?” diye sordu.

İşkur bu soruya yanıt vermekten kaçınırken YSK üyelerinin doğru karar verdiğini ancak tartışmalı bir gerekçe yazdığını savunmaya devam etti.

Programın sunucusu bunun üzerine “Sonuçta muhalefet istemediği kendi aleyhindeki YSK kararını seçmene dönüp ‘yanlıştı, mağdur oldum, haklı benim’ diye anlatabilmiş sizin değerlendirmenizde yola çıkarak söylüyorum. İtiraz eden AK Parti-MHP istediği kararı almış ama bunu dönüp seçmene anlatamıyor, neden?” sorusunu sordu.

İşkur, bu soruya da “Ben milliyetçiyim biz mağduru oynayamıyoruz, CHP bunu çok iyi oynadı” cevabını verdi.

Bu sözlerin ardından programın konuklarından CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Torun isyan etti.

Torun söze girerek, “Aydın Bey size gerçeği söyleyeyim mi? Seçimin iptali için gerçek bir sebep yoktu. Bu yüzden haksızlığa uğradık, bu yüzden mağdurduk. Bunu artık tekrar tekrar konuşmayalım halk bıktı zaten. Siz hala ‘hiçbir şey olmasa da mutlaka bir şey oldu’ diyorsunuz” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

 

En çok okunan haberler

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Osmanlı torunu bu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı

Sultan ikinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, sosyal medyadan kendisinin hedef alındığını söyleyip açıklamada bulundu.

“Mehmetçiğin arkasında durduğum için hedef alındım” diyen Atalay’a cevap veremeyeceği soru: Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal…

Atalay'ın bu sözlerine tepkiler gecikmedi. İktisatçı Mustafa Sönmez Atalay'a "Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal..." sözleriyle yanıt verdi. 

Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

CHP Milletvekili Özgür Karabat, RTÜK'e internet üzerinden yayın yapan platformları denetleme yetkisi verilmesinin ardından Netflix'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığını iddia etti.

Diyarbakır’da yurttaştan belediye önünde kayyuma tepki: Oyumuz zehir olsun

Diyarbakır'da belediyeye kayyum atandığını öğrenen yurttaş "Oyumuz zehir olsun" diyerek kararı protesto etti.

Görevden alınan Ahmet Türk: Hukuksuzluktan başka bir şey değil

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla yerine ikinci kez kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk konuya ilişkin açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli’den Süleyman Soylu’ya ‘kayyum’ tebriği

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak Diyarbakır, Van ve Mardin belediyeleriyle ilgili operasyonlardan dolayı tebrik etti.

SANA: TSK, isyancılara yardım amacıyla Han Şeyhun’a girdi, bu saldırgan adım Suriye Ordusu’nun kararlılığını etkilemez

Suriye devlet ajansı, Türkiye'ye ait ve üzerilerinde cephane bulunan bir askeri konvoyun İdlib'teki 'silahlı muhaliflere' yardım etmek üzere Han Şeyhun'a girdiğini açıkladı.

Suriye uçakları TSK konvoyunu bombaladı mı?

Suriye uçaklarının Morek’te yer alan gözlem noktasına giden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyunun 400 metre yakınını bombaladığı iddia ediliyor.

Diyarbakır’a kayyum atanan Vali: Mahşeri vicdanı yaralayıcı uygulamalar gerçekleştirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 'Vicdanı yaralayıcı bir dizi uygulama gerçekleştirildi' dedi.

Ekrem İmamoğlu: Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez

Ekrem İmamoğlu, HDP'li seçilmiş 3 belediye başkanının görevden alınmasına ve yerlerine kayyum atanmasına tepki gösterdi.