Beyaz TV’deki Celal Şengör gafına Enver Aysever yorumu: Erken ve arkadaşının cehaleti mi ülkeye daha büyük zarar verir, yoksa bu seviyede bir bilimcinin tavrı mı?

''Maalesef Türkiye bu ikisinden birini seçmek zorunda kalmıştır!''

Programın 10 Aralık 2019 yılındaki yayınını paylaşan sosyal medya kullanıcıları, bu kez Twitter’da Prof. Dr. Celal Şengör’ü Trend Topic (TT) yaptı. Celal Şengör, geçen sene Azerbaycan’da bir öğrenci grubuyla gerçekleştirdiği sohbet sırasında, “En cahil Türkler, Müslüman olan Türklerdir” açıklamasında bulunmuştu.

Söz konusu programda, Şengör’ün bu sözlerini eleştiren sunucular, ”Biz hoca diyorsak birilerine ya da ciddiye alıp televizyona çıkartıyorsak ne konuştuğunuzu bilmeniz lazım. Biz burada magazin konuşurken bile 40 kere düşünüyoruz” ifadelerini kullanırken, Ece Erken’in “Sağlık Bakanlığı Celal Şengör’ü görevden alsın” şeklinde mesajı okuduğu görüldü.

Sağlık Bakanlığı’ndan Celal Şengör’ün görevden alınması istenmesi dikkat çekerken, yapılan gaf sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Yayınlanan görüntüler üzerine Enver Aysever twitter hesabından:

”Ece Erken ve yanındaki program arkadaşının Celal Şengör’ü jinekolog sanıp sağlık bakanına ispiyonlaması ne kadar hazinse; Şengör’ün “12 Eylül Darbesi ve işkenceci Evren’i” aklayan açıklamaları da o kadar korkunçtur!” ifadelerini kullandı.

İşte Enver Aysever’in paylaşımı:

Son Haberler