Beyaz TV’de şimdi de Celal Şengör gafı: ”Sağlık Bakanlığı Celal Şengör’ü görevden alsın”

Cumhurbaşkanı’nın Bilal Göregen’le montaj görüntülerinin gerçek zannedilerek Erdoğan’a övgüler dizilen Beyaz TV’de, bu kez de Sağlık Bakanlığı’ndan Celal Şengör’ün görevden alınması talep edildi.

Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de geçen gün Seren Serengil ve Bircan Bali’nin sunduğu program sosyal medyada gündem olmuştu.

Programda; Bilal Göregen’in Cumhurbaşkanıyla olan montajlı videosu gerçek sanılınca ortaya komik görüntüler çıkmıştı. İki ünlü isim montaj videoyu gerçek sanıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgüler yağdırmıştı.

YİNE GÜNDEM OLDU

Söz konusu program konuşulmaya devam ederken, sosyal medyada yine aynı program gündem oldu.

Programın 10 Aralık 2019 yılındaki yayınını paylaşan sosyal medya kullanıcıları, bu kez Twitter’da Prof. Dr. Celal Şengör’ü Trend Topic (TT) yaptı. Celal Şengör, geçen sene Azerbaycan’da bir öğrenci grubuyla gerçekleştirdiği sohbet sırasında, “En cahil Türkler, Müslüman olan Türklerdir” açıklamasında bulunmuştu.

Söz konusu programda, Şengör’ün bu sözlerini eleştiren sunucular, ”Biz hoca diyorsak birilerine ya da ciddiye alıp televizyona çıkartıyorsak ne konuştuğunuzu bilmeniz lazım. Biz burada magazin konuşurken bile 40 kere düşünüyoruz” ifadelerini kullanırken, Ece Erken’in “Sağlık Bakanlığı Celal Şengör’ü görevden alsın” şeklinde mesajı okuduğu görüldü.

Sağlık Bakanlığı’ndan Celal Şengör’ün görevden alınması istenmesi dikkat çekerken, yapılan gaf sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

İşte programdaki o anlar:

Son Haberler