Çarşamba / 5 Ağustos 2020

Beşiktaş saldırısında kullanılan araç bir hafta önce Bağcılar’dan satın alınmış

İstanbul Beşiktaş’ta önceki akşam Beşiktaş – Bursaspor maçının oynandığı Vodafone Arena’nın hemen yakınında dokuzu sivil, 30’u polis 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda kullanılan aracın bir hafta önce satın alındığı öğrenildi.

206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et

Habertürk’te yer alan habere göre, patlatılan aracın motoru saldırının gerçekleştiği ‘Beleştepe’ olarak bilinen noktanın 50 metre ilerisinde bulundu.

Motor incelemesi sonucu şase numarası, plaka ve tescil kayıtları elde edildi. Buradan aracın bir hafta önce Bağcılar’da satıldığı ortaya çıktı. Chevrolet Aveo marka araç, 20 bin liraya alınmasının ardından bomba yerleştirildi, bir hafta sonra da saldırıda kullanıldı.

Saldırıda 400 kilo patlayıcının kullanıldığı tespit edildi. Maç bitiminde kalabalık dağıldıktan sonra patlayıcı yüklü araç polis otobüslerinin bulunduğu bölgeye yakın bir yere park edildi.

Araç, taraftarların dağılmasından sonra bir araya gelen polislerin üzerine sürüldü, ardından da infilak ettirildi.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et