Cuma / 22 Ocak 2021

Berat Albayrak “Recep Tayyip Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın” kampanyasını imzalamış

WikiLeaks, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen e-postaları yayınladı. Yayınlanan maillere göre Berat Albayrak Change.org'da "Recep Tayyip Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın" kampanyasına imza atmış.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Esra Erdoğan Albayrak- Berat Albayrak

WikiLeaks, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel hesabından gönderildiği öne sürülen 57 bin 900 e-postasını yayınladı. Yazışmalar Nisan 2000 – 23 Eylül 2016 tarihlerini kapsıyor.

“https://wikileaks.org/berats-box/emailid/2573” linkiyle yayınlanan maile göre Berat Albayrak Change.org’da “Recep Tayyip Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın” kampanyasına imza atmış. Mehmet Ekinci tarafından Ocak ayında başlatılan kampanyada Erdoğan için “Uluslararası Ceza Mahkemesin’de yargılanmasını talep ediyoruz” ifadesi yer alıyor. İngilizce olarak da yayınlanan kampanya metni şöyle:

Türkiye’nin hava operasyonlarında, Türk jetleri tarafından 1.8.2015 tarihinde Kürdistan bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda Irak Kürdistanı’nda bulunan Zergele Köyünü bombalanmış, bombardımanda aralarında hamile bir kadın olmak üzere 10 sivil insan ölmüş ve 15 sivil de yaralanmıştır.

Bu katliam ve sivil yerleşimleri bombalama emrini veren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Uluslararası Ceza Mahkemesin’de yargılanmasını talep ediyoruz 

 

Son Haberler