Salı / 4 Ağustos 2020

Berat Albayrak Abdülhamit Gül kavgasına Erdoğan ne dedi?

AKP, 17 yılın ardından gelinen noktada tam bir kaos ve kavgaya tutuşmuş bir parti görünümünde.

206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et

Kurucu isimlerin istifa edip yeni parti hazırlığına girmelerinin yanı sıra son günlerde ‘Pelikan krizi’ bir kez daha baş göstermiş durumda.

Bu kez hedefte Adalet Bakanı Abdulhamit Gül var…

Ancak perde arkasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın olduğu söyleniyor.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Albayrak- Gül kavgasının altında yargıyı “kontrol etme çekişmesi”nin yattığı belirtiliyor.

Gül, “FETÖ” çıkışının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile üç kez bir araya gelmiş. Bakanın yakın çevresinin, Erdoğan’ın Gül’e destek verdiğini ileri sürdüğü aktarılıyor.

Benzer bir kulis de AKP’ye yakın yazar Abdulkadir Selvi’den geldi.

Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti içi kavgaya MKYK toplantısında ciddi bir uyarıda bulunduğunu söylüyor.

Selvi’nin aktardığına göre Adalet Bakanı Gül’ün, bu konuşmadan sonra Erdoğan’la görüştüğü ve “Cumhurbaşkanı’na bazı belgeler gösterdim. Çok iyi bir görüşme oldu” dediği ifade ediliyor.

Haberde aktarılana göre Gül’ün, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekibi başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı ve partideki bazı grupların kendisinden habersiz yargıda bazı atamalar yapma, yargıyı kontrol altına alma çabalarından çok rahatsız olduğu, “maklube” çıkışını da bu nedenle yaptığı kaydediliyor. Albayrak ekibinin ise bazı taleplerini yerine getirmeyen Gül’ü ekarte etmeye çalıştığı, olası bir kabine revizyonunda da Adalet Bakanlığı’na kendilerine yakın bir ismi getirmek istediği dile getiriliyor.

AKP’de Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör’ün “FETÖ’yle mücadele eden hâkim ve savcıların yerine ByLock’çular getirildi” iddiasına Adalet Bakanı Gül, “Düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar, çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi veremezler” yanıtı vermişti.

AKP kulislerinde, aslında Albayrak ile Gül’ün bugüne kadar çok yakın oldukları, ancak Albayrak ekibinin yargıyı kendilerine göre şekillendirme girişimleri üzerine aralarının açıldığı konuşuluyor.

Bir diğer iddia ise, Albayrak ekibiyle birlikte Cumhurbaşkanlığı ve parti içindeki bazı gruplar, Gül’ün haberi olmadan bazı atamalar yaptırmaya çalıştığı yolunda…

Kulislerde, “Albayrak, yargıyı da kontrolü altına alabileceğini düşündü, ancak Gül bunlara izin vermedi, gelen talepleri yerine getirmedi” iddiası öne sürülüyor.

Bundan sonraki süreç için ise hedefin Gül’ü değiştirmek olduğu belirtiliyor. Buna göre Albayrak ekibi, Gül’ün kabine dışında kalmasını, yerine kendilerine yakın bir ismin bakan olmasını istiyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 

Ne özrü? Ellerinizdeki kanı okyanusların suyu bile temizleyemez!

Tacettin Çolak yazdı...

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 
206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et