“Beni asacaklarmış, imzalamazsam namerdim”

208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisi için idam isteyen Akit TV yayınına tepki gösterirken “Beni asacaklarmış, benim idamım için kanun getireceklermiş, getirmezseniz namertsiniz, imzalamazsam namerdim…” dedi. Seçim sürecinde sürekli kendilerine saldırıldığını da söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sanki savaşa gidiyoruz. Altı üstü yerel seçim” ifadesini kullandı.

Akit’ten “Kılıçdaroğlu’na idam” açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmaları kapsamında Ankara Keçiören’de vatandaşa seslenirken, Akit TV’de kendisiyle ilgili yapılan yayına sert bir dille yanıt verdi. Akit TV Akit Haber Ankara Müdürü, müzeye dönüştürülen Ulucan Cezaevi’ndeki darağacı önünden yaptığı yayında Türk kamuoyunun CHP liderinin idamını beklediğini söylemişti.

“Kılıçdaroğlu idam edilsin” diyen yandaşa çok sert yanıt: Alçak! Hesabını vereceksin

CHP lideri Keçiören’de bu yayınla ilgili şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu’nu da asmamız lazım diyorlar. Bana saldıran PKK idi, şimdi başka bir cepheden aynı kafa saldırıyor. Kimden hangi saldırı gelirse gelsin büyük Türkiye davasından, Atatürk’ün yolundan asla dönmeyeceğim. Efendim beni asacaklarmış da ben korkacakmışım. Beni asacaklarmış, benim idamım için kanun getireceklermiş, getirmezseniz namertsiniz, imzalamazsam namerdim!”

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 908’e çıktı

Türkiye’deki koronavirüs verilerine ilişkin son sayılar açıklandı.

Yine göz boyuyorlar

Tacettin Çolak yazdı...
208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et