Pazar, Nisan 14, 2024

Bella Hadid: Kariyerim dursa bile Filistin’i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim

Filistin asıllı ünlü model Bella Hadid, yaşanan çatışmalar için "Kariyerim dursa bile Filistin'i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim. Modellik işlerini kaybetmekten korkmuyorum ve Filistin hakkında sesimi yükseltmeye devam edeceğim. İsrail Başbakanı Netanyahu yeni Hitler!" dedi.

Bella Hadid, İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonuna ve Netanyahu’ya sert tepki gösterdi.

İsrail, Gazze’yi abluka altına almaya ve bombalamaya devam ediyor. Birçok masum sivil hayatını kaybederken, İsrail, kara harekatı başlatma niyetini de açıkladı. Bu duruma karşı ünlü model Bella Hadid, Filistin kökenleri nedeniyle duyduğu endişeyi dile getirdi.

Bella Hadid: Kariyerim dursa bile Filistin'i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim - Bella Hadid, İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonuna ve Netanyahu'ya sert tepki gösterdi.

Hadid, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu “yeni bir Hitler” olarak nitelendirdi ve kariyerinin bu yüzden zarar görmesinden korkmadığını vurguladı. “Filistin’i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim. Modellik işlerini kaybetmekten korkmuyorum ve Filistin hakkında sesimi yükseltmeye devam edeceğim” diyen Hadid, İsraillilerin savaşı bırakmaları durumunda barışın mümkün olabileceğini, ancak Filistinlilerin savaşı bırakmaları durumunda Filistin’in yok olacağını savundu.

Hadid, daha önce ABD’de düzenlenen bir Filistin eylemine katılarak, Filistin bayrağı taşıyıp “Filistin’e özgürlük” sloganları atmıştı.

Bella Hadid: Kariyerim dursa bile Filistin'i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim - Bella Hadid, İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonuna ve Netanyahu'ya sert tepki gösterdi.Sosyal medyada paylaştığı bu anları, Filistin için duyduğu derin hislerle açıklamış ve “Filistin özgür kalana kadar Özgür Filistin!” mesajını paylaşmıştı.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir