Bekir Pakdemirli gitmeden gözünü koltuğa dikti: AKP’li isim Orman Bakanlığı’na talip oldu!

AKP Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın, Manavgat’ta yanan alanlar üzerinde helikopterle tur attığı anları sosyal medya hesabından paylaşması üzerine Orman Bakanlığı'na talip olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Türkiye bir haftadan daha uzun bir süredir orman yangınlarıyla boğuşuyor.

Arka arkaya gelen orman yangınları sonrası hükümete yönelik en büyük eleştiri, havadan müdahalede zafiyet ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, alevlerle mücadelede etkisiz bir yönetim sergileyişi.

Öyle ki hem vatandaşlara hem de muhalefet partileri Bakan Pakdemirli’yi istifaya davet ediyor. Ancak Bakan Pakdemirli henüz istifa etmese de yerine AKP içinden bir talipli çıkmışa benziyor.

AKP Antalya Milletvekili ve Orman Mühendisi İbrahim Aydın, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yanan alanlar üzerinde helikopterle tur attığı anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Aydın, paylaşımına, “30 yıllık mesleki tecrübemi Antalya’mızda ve Manavgat’ımızda devam eden orman yangınlarının kontrol altına alınıp söndürülmesi için kullanıyoruz. Yangını havadan sevk ve idare ediyoruz…” cümlelerini de ekledi.

“DOĞA DA SİYASET DE BOŞLUK OLMAZ”

Aydın’ın söz konusu paylaşımını alıntılayan Yeniçağ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Uğuroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etti demek ki…

Yeni Orman Bakanı @07ibrahimaydin sevk ve idareyi ele aldı

Doğa da siyaset de boşluk olmaz, boşalan yer işte böyle doldurulur

Haydi sana iyi güle güle Pakdemirli, Hayırlı olsun Aydın bey

Pardon; Hükümetin başı nerede?”

Son Haberler