Bazı sessizlikler çok şey ifade eder!

Kemal Kılıçdaroğlu'na linç girişimi sırasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın saldırganlara karşı yaptığı konuşma akıllara Sivas Katliamı sırasında Temel Karamollaoğlu'nun katliamcılara yönelik sözlerini getirdi.

Halkweb Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP’liler Ankara Çubuk’ta linç edilmek istendi. Organize saldırı iddialarının konuşulduğu olay sırasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın saldırganlara yönelik açıklaması tepki çekti.

Akar saldırganlara “Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz” diye başlayan bir konuşma yaptı ardından sükunete davet etti.

Akar’ın bu açıklamasına siyaset dünyasından çok sert tepkiler geldi.

Ancak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hulusi Akar’ın bu tutumuna karşı sessiz kalmayı tercih etti.

Peki sebebi ne? 

2 Temmuz 1993 yılında geçekleşen Sivas Katliamı sırasında belediye başkanı olan Karamollaoğlu katliamcılara yönelik yaptığı konuşmada “Cenab-ı hak hepinizden razı olsun ben gerekli temasta bulunacağım. Ben ilgileneceğim” ifadelerini kullanarak saldırganların dağılmasını istemişti.

Hulusi Akar’ın yaptığı konuşmayla Temel Karamollaoğlu’nun yaptığı konuşmanın birbirine benzerliği dikkat çekti.

Karamollaoğlu’nun o açıklaması:

“Abiniz olarak rica ediyorum. Bana karşı en ufak sevgi duyan kardeşimden rica ediyorum lütfen sükunetle dağılalım. Cenab-ı hak hepinizden razı olsun ben gerekli temasta bulunacağım. Ben ilgileneceğim”

https://www.youtube.com/watch?v=kYHbXptvPmE

 

Son Haberler