Bayram Şenocak’ın üzeri çizildi… İşte AKP İstanbul’un yeni patronu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muhammed Emin Saraç’ın cenazesinin ardından Tevfik Göksu’ya yaptığı ziyaretin perde arkasında AKP’nin yeni İstanbul il başkanını belirlemek olduğu öğrenildi. Berat Albayrak’ın desteklediği Bayram Şenocak’ın üzeri çizilirken başkanlık koltuğuna sürpriz bir ismin getirilmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğle vakti katıldığı Muhammed Emin Saraç’ın cenazesinin ardından Esenler Belediyesi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Görüşmenin sebebi neydi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tevfik Göksu’dan ne istedi? Çarpıcı detayları ilk kez Halkweb’den okuyacaksınız.

ZİYARET SÜRPRİZ DEĞİL

Öncelikle şunu belirtmek gerekirse Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Tevfik Göksu’ya yaptığı ziyaret sürpriz değil. Erdoğan, dün akşam saatlerinde İstanbul’un 7 ilçe belediye başkanını huzuruna çağırarak “İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile devam edilmeli mi?” sorusunu yöneltmişti. 7 başkandan gelen cevap ise İstanbul’da bir kan değişikliği olması gerektiği yönünde oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden ve bir süredir ortalıkta gözükmeyen Berat Albayrak’ın desteklediği Bayram Şenocak hakkında belediye başkanları Erdoğan’a olumsuz rapor verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’nin İstanbul’daki bir numaralı ismi ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya ziyaretinin perde arkasına AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanını belirlemek yatıyordu. Halkweb’in AKP içinden edindiği kulis bilgisine göre Tevfik Göksu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İstanbul Maarif Vakfı Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi önerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu teklife sıcak baktı. Bunun yanında Osman Nuri Kabaktepe de o görüşmedeydi.

BİR TAŞLA İKİ KUŞ

Milli görüş kökenli Osman Nuri Kabaktepe’nin AKP İstanbul İl Başkanı olmasıyla bir taşla iki kuş vurmak hedefleniyor olabilir.

Erdoğan’ın Saadet Partisi’ni Millet İttifakı’ndan çekip Cumhur İttifakı’na katma planında Kabaktepe’nin önemli görevler üstleneceği düşünülürken İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun zaferiyle hezimet psikolojisine giren AKP İstanbul İl Örgütünü yeniden şaha kaldırmak isteniyor.

Halkweb ÖZEL

Son Haberler