Baykal’ın avukatlığına soyunan Mehmet Sevigen’e sert sözler!

HKP’nin, TBMM’ye Deniz Baykal başvurusunun ardından Baykal’ın yakın kurmayı Sevigen, “Deniz Bey’in milletvekili olmak talebi yoktu” dedi. HKP Genel Sekreter Yardımcısı Çolak, Sevigen’e yanıt verdi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve 2018’den beri ödenen maaşın faiziyle geri alınması için TBMM Başkanlığı’na başvurmuştu.

“DENİZ BEY’İN MİLLETVEKİLİ OLMA TALEBİ YOKTU”

Milliyet’e konuşan Deniz Baykal’ın yakın kurmaylarından eski bakan Mehmet Sevigen, “Bunları söyleyen insanlar vefayı bilmeyen, geçmişlerine, siyasetçilerine sahip çıkmayan insanlar. Bu ülkenin bir vefası var. En çok övündüğümüz özelliğimiz vefa ve kıymet bilmek. Herkesin başına gelebilir. Maaşını kendisi almıyor, burs veriyor öğrencilere. Aldığı parayı öğrencilere, kimsesizlere dağıtan bir insan için böyle bir laf söylemek vicdana sığmaz. Böyle bir insan hakkında bu lafları söylemek için düşman olmak lazım. Sayın Baykal kendi isteğinin dışında milletvekili yapıldı. Deniz Bey’in milletvekili olma talebi yoktu” dedi.

“SEVİGEN MİLLETİN AKLIYLA ALAY EDİYOR”

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak, Sevigen’e yanıt verdi. Çolak, Sevigen’e “Hangi vefa?” diye sordu.

Çolak şu ifadelere yer verdi:

1994 yılında yerel seçimlerde SHP adaylarının karşısına aday çıkararak İstanbul ve Ankara belediyelerini kaybettirerek Tayyip Erdoğan’ın ve İ. Melih Gökçek’in önünü açana mı? Abdürrahim Karslı’nın evinde CIA ajanlarıyla yapılan toplantıda AKP’nin projelendirildiği görüşmelerde Cumhurbaşkanlığı’na getirileceği vaat edilen kişiye mi?

2002 yılında sabıkası nedeniyle milletvekili seçilemeyen Tayyip Erdoğan için çıkarttıkları kişiye özel kanunla sabıka kaydını sildirten, ardından da şeytani bir planla Siirt seçimlerini iptal ettirip (Çünkü Tayyip Erdoğan Siirt’te halkı kin ve nefrete tahrik edici konuşmayı yapmıştı) oradan Erdoğan’ı Milletvekili yapana mı? 2015 Haziran seçiminde AKP’nin tek başına hükümet kuramayacak duruma düşmesinden sonra, kendi partisinin onayını almadan, Tayyip Erdoğan’la içeriği hâlâ açıklanmayan (karanlık) görüşmeler yapana mı? Bu görüşmeden sonra Kasım seçimlerine kadar ülkenin kan gölüne çevrilmesinde, yüzlerce insanımızın katledilmesinde kılı kıpırdamayana mı? Antalya, Kaş-Çukurbağ yarımadasında, imar vurgunu yoluyla kendisi ve yakınlarına arazi vurgunu sağlayana mı?

Daha hangi birisini sayalım. Bütün bunlar bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülükler değil mi?

Sevigen elbette Baykal’a vefa duyar. Çünkü kendisinin CHP Genel Sekreter Yardımcılığı yaptığı dönemde, İstanbul Dikilitaş’taki 23 katlı Selenium Panorama Residans’ın arsa satışında yaptığı aracılık için 1 milyon 120 bin dolarlık “kâr payı protokolü” iddiaları ve milletvekili adaylarından yüzbinlerce/milyonlarca lira para/ev istemesine tepki veren ve istifasını isteyen partililer karşısında kendisine sahip çıkan Baykal.

Onun Baykal’a vefa duyması bile çıkar ilişkisine dayalı. Biz ise hiçbir kişisel-örgütsel çıkar gözetmeden kamunun malını savunuyoruz. Ayrıca Sevigen; “Baykal’ın istemeden yapıldığı” iddiası da yalandır. Evet, Kılıçdaroğlu başka hesaplarla onu listeye koydu, ama adaylık evraklarını veren, meclise gidip yemin eden kim? Sevigen de tıpkı AKP’giller gibi milletin aklıyla alay ediyor. Yazıklar olsun bu kafaya…

Madem vefa duyuyorsunuz, o zaman en büyük vefayı sekreteri hak etmiyor mu Sayın Sevigen? O kadıncağızın suçu ne peki? Onu niye milletvekili yapmıyorsunuz? Aldığı maaşla “hayır hasenat yapıyor”, “çocuk okutuyor” diyorsun. Bu da kocaman bir yalan. Çünkü adamın hastalığı nedeniyle senin dediğin organizasyonu yapacak hali yok ki? Evet, hastalığı insani bir durum ama bu hastalık ona kamudan haksız kazanç elde etme hakkı vermez. Sakın, bize onlarca maaş alan AKP’lilerden bahsetme, çünkü onların da dosyalarını açtık. Takipçisiyiz. HKP öncülüğünde kurulacak Halkın Demokratik İktidarında bütün bu vurgunların hesabı tek tek sorulacak.

Son Haberler