Başkanlık teklifi neden yarına kaldı?

AKP ile MHP anayasa değişikliğini ortak basın toplantısı ile açıklayacak.

Başkanlık sistemi ile ilgili anayasa değişikliğinin gerekçesi konusunun netleştirilememesi sebebiyle yeni anayasa teklifi yarına kaldı. Bahçeli gerekçeyi görecek. Onay verirse AKP ile MHP anayasa değişikliğini ortak basın toplantısı ile açıklayacak.

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve AKP yönetimi, anayasa değişikliğinin bugün Meclis Başkanlığı’na sunulacağını açıklamalarına rağmen, teklif yine sunulamadı. MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin anayasanın gerekçesini inceleyeceği öğrenildi.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; Anayasa değişikliğinin gerekçesi yeniden kaleme alınıyor. Bahçeli’nin gerekçenin yazımı bittikten sonra görmek istediği kaydedildi. AKP Genel Merkezi’nde, bazı hukukçu milletvekilleri, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM Adalet Komisyonu  Başkanı Ahmet İyimaya ve Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül parti genel merkezinde gerekçeyi yeniden kaleme aldılar. Yazım bittikten sonra Bahçeli son halini görecek. Onay verirse AKP ile MHP anayasa metnini kamuoyuna ortak basın toplantısı ile açıklayacak.

Son Haberler