Çarşamba / 20 Ocak 2021

Başkanlar ve arabaları!

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Şükrü Beydemir, CHP’li Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül... İkisi de makam sahibi bir farkla!

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Şükrü Beydemir, geçen yıl göreve gelir gelmez lüks segmentte dört çeker Volvo marka makam aracı kiraladı. Araç için 6 ayda 73 bin 200 TL kira ödendi. Rektör Beydemir şimdi bu aracı iade edip, bir yıllığına 93 bin 540 liraya Skoda marka yeni araç kiralıyor.

Geçen yıl Mart ayında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmasının ardından 6 aylığına 73 bin 200 TL ödeyerek kiraladığı arabasını değiştirmek isteyen Prof. Şükrü Beydemir, şimdi bir yıllığına 93 bin 540 liraya Skoda marka yeni araç kiralıyor.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; yeni araç için çıkılan ihalede “Çift bölge kontrollü, hava kalite sensörlü tam otomatik klima, elektrikli, ısıtmalı, otomatik katlanabilen yan aynalar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi” özellikleri istendi.

CHP’li Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise, sokakta yaşayan hayvanlar için makam aracını sattı. Satıştan elde edilen 170 binliralık kaynakla sokak hayvanları için kulübeler yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, ülke genelinde hafta içi saat 21.00’den sonra hafta sonu da tüm gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında halkın evlerinde kalması ve kış koşulları nedeniyle sokak hayvanları da barınmada ve yiyecek bulmakta zorlanıyor.

Tunceli’nin 3 bin nüfuslu Ovacık ilçesinde, sokak hayvanlarının mama ve barınak ihtiyacının karşılanması için Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, makam aracı dahil 3 belediye aracını ihaleye çıkararak, satışını gerçekleştirdi. Satıştan elde edilen 170 bin TL kaynakla ilçedeki sokak hayvanlarının ihtiyaçları karşılanmaya başlandı.

Son Haberler