Başkan adayı Kanye West sahaya indi: Kızımı öldürecektim, artık B planı yok!

ABD’de başkanlık yarışı için resmen kolları sıvayan ünlü rapçi Kanye West, ilk mitinginde çocuk sahibi olanlara 1 milyon dolar ‘vaat etti’. Başta kızının doğmasını istemediğini anlatırken gözyaşlarını tutamayan West, “Az daha kızımı öldürecektim. Tanrı bizden yaratmamızı istedi. Artık daha fazla B planı yok” dedi.

ABD’de kasım ayında gerçekleştirilecek başkanlık yarışına giren Kanye West, ilk mitingini dün Güney Carolina eyaletinin North Charleston kentinde, bağımsız adaylara tanınan sürenin dolmasından bir gün önce düzenledi.

Kurşun geçirmez bir yelekle destekçilerinin karşısına çıkan rapçinin, saçlarını ‘2020’ yazacak şekilde tıraş ettirdiği görüldü.

Sahneye önce bir grup genç kadını davet eden Kanye West, onların eğitimde eşitsizlik ve polis şiddeti gibi konular hakkındaki fikirlerini dile getirmesine izin verdi. Ardından mikrobunu alan West, yaşadığı opioid bağımlılığı ve aile ilişkilerinin yanı sıra, ırkçılık tartışmalarından kürtaja kadar pek çok konuya değindi.

Konu kürtaja gelince duygusallaşan West, babasının doğmasını istemediğini ve reality şov yıldızı olan eşi Kim Kardashian ile ilk bebekleri North’un haberini aldıklarında kendilerinin de kürtaja başvurmak istediklerini anlattı.

Gözyaşlarını tutamayan West, “Benim babam da kürtaj istemişti. Annem hayatımı kurtardı. Ben bile istedim. Az daha kızımı öldürecektim. Kızımı seviyorum. Tanrı bizden yaratmamızı istedi. Artık daha fazla B planı yok, A planı” dedi.

Son Haberler