Başı açık kadınlara Ramazanda linç girişimi

İstanbul Okmeydanı’nda durakta otobüs beklerken takkeli cüppeli bir kişi, başı açık iki kadına orucumuzu bozuyorsunuz diyerek saldırdı.

İstanbul Okmeydanı’nda durakta otobüs beklerken takkeli cüppeli bir kişi, başı açık iki kadına, “Ayıptır ayıptır bacaklarınız görünüyor. Ramazan günü orucumuzu bozuyorsunuz. Hepiniz yanacaksınız cehennemde” diyerek sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu. Saldırıya uğrayan kadınlardan biri zorla otobüse binerek saldırganlardan kurtulurken, diğer kadına sakallı adam ile çarşaflı birkaç kadın linç girişiminde bulundular.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/220799124″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/638901103_960x540.jpg?r=pad” caption=”videoplayback”]

İstanbul Okmeydanı’nda durakta otobüs beklerken takkeli, sakallı bir erkekle çarşaflı kadınların, “Ayıptır ayıptır bacaklarınız görünüyor. Ramazan günü orucumuzu bozuyorsunuz. Hepiniz yanacaksınız cehennemde” gibi ifadelerle sözlü ve fiziksel saldırısına uğrayan Aysel Yazgıç yaşananları tesadüfen orada bulunan muhabirimiz Rohat Emekçi’ye anlattı.

“OTOBÜSÜN HAREKET ETMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI”

Aysel Yazgıç, durakta beklerken kendisi gibi başı açık olan bir kadını sakallı ve cüppeli bir erkeğin, “Başını kapat” diyerek ikaz ettiğini, kadının da doğal olarak “Sana ne benim başımdan. Burası özgür bir ülke. Sen kendine bak, kendi etrafına bak” karşılığını verdiğini söyledi. Etraftaki çarşaflı kadınların da kendilerine söylenmeye başlamasıyla olayın büyüdüğünü ifade eden Aysel Yazgıç, başı açık olan diğer kadının kendini otobüse zor attığını, arkasından da sakallı adamın “Açın kapıları” diyerek otobüsün hareket etmesini engellemeye çalıştığını belirtti.

“MEDYADAKİ YANDAŞLARI SEYREDEREK BİZİ İSTEMİYORLAR ARTIK”

Barış akademisyenleri Mertcan, Çakmaklı, Şener ve Gülsen’in duruşması ertelendi Barış akademisyenleri Mertcan, Çakmaklı, Şener ve Gülsen’in duruşması ertelendi
Aysel Yazgıç ayrıca yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Orada bulunan türbanlılar da üstümüze atlamaya başladı. Hepsi bir taraftan başladılar. “Çocuklara tecavüz edildi vakıflarda” diyorum. “Hayır açıklar yaptı” diyor. “Açık olanlar yaptı” diyor. “Ohh” diyor sonra da o kadar cahil ki. “Yapmışlarsa yapmışlar. İyi olmuş” diyor bu seferde. İnsanın aklı gidiyor. Böyle bir şey var mı? Yani ülkenin geldiği duruma bakın. Kimse kimseye karışamaz burası özgür bir ülke. Bu nasıl bir şey. Adamlar medyadaki yandaşları seyrede seyrede, pembe gözlükleri taka taka artık burada bizi istemiyorlar. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti. Bunu herkes kafasına soksun. Yeter artık bıktık biz bunlardan. Sokaklarda her yerde yok dondurma yiyorsun kavga, bilmem ne yapıyorsun kavga. Bu nedir Allah aşkına bıktık artık. Bu duraktaki hali görseydiniz, yaşasaydınız aklınız giderdi. O kadar berbat bir durum yani. Allahım ıslah etsin ne olacak bilmiyorum.”

“DURAĞI KARIŞTIRDI, BİR ŞEY YOKMUŞ GİBİ KENARA ÇEKİLDİ”

Çocuk tecavüzleri bunlarda, kaynanasının dizinden tahrik olmak bunlarda. Kalkıp da 12, 13 yaşındaki kızlarla evlenmek bunlarda. Kalkmış hala bize, ‘açıklar şöyle yaptı böyle yaptı’ diyorlar. Yanında oturan kızlar çarşaflı, kapanmışlar hiç sesi çıkmıyor. 9, 10 tane kadın bunlarda. Kalkmış bir de bize insanlık dersi veriyorlar. Adam kendi durağı karıştırdı, hiçbir şey yokmuş gibi adam çekildi kenara takkesiyle karıştırdığı yeri seyrediyor birde.

Son Haberler