Barış Yarkadaş’tan ‘Cumhuriyet’e saldırı’ açıklaması

Cumhuriyet Gazetesi’ne destek ziyaretinde bulunan, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi’ne destek ziyaretinde bulunan, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, yaptığı açıklamada;

“Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik baskılar bir türlü bitmek bilmiyor. Cumhuriyet Gazetesi’nin 11 yazarı ve bir muhabiri aylardan buyana, cezaevinde iddianamesiz bir şekilde tutuluyor.. Her geçen gün bu gazete yeni bir baskı ile karşı karşıya kalıyor. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Gazetesi’nin olduğu sokağın içinde havaya iki el ateş edildiğini ve 9 mm’lik mermiler kullanıldığını öğrendik. Saldırgan ya da saldırganlar, büyük bir rahatlıkla gazetenin olduğu sokağa giriyorlar. Havaya ateş ettikten sonra, kamera kayıtlarından öğrendiğimize göre sakince uzaklaşıyorlar. Belli ki, Cumhuriyet Gazetesi’ne bir gözdağı verilmek ve son dönemde artan etkin gazetecilik faaliyetlerinin önüne geçmek, Cumhuriyet Gazetesi’nin sesini kısmak istiyorlar. Bu sabah Cumhuriyet Gazetesi’nin önüne gelenler, onlara emir verenler, onlara bu emri verdikten sonra arkasında duranlar, silahını sağlayanlar, arabasını sağlayanlar, şunu bilsin ki, Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet’in sesidir. Cumhuriyet var oldukça, Cumhuriyet Gazetesi de var olacaktır” dedi.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/206550842″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/621604620_960x540.jpg?r=pad” caption=”Barış Yarkadaştan Cumhuriyete saldırı açıklaması”]

Barış Yarkadaş, “Türkiye’de gazetecilere yönelik baskılar her geçen gün artarken, bundan kuşkusuz en büyük payı, muhalif olanlar alıyor. Cumhuriyet Gazetesi de bu muhalif gazetelerin başında geliyor. Her türlü baskıya, engellemeye, zorluğa, yasaklara, mahkeme kararlarına rağmen, gazetecilik yapmakta ısrar eden bu gazetenin arkasında olduğumuzu ve bu gazetenin düşünce, ifade özgürlünü her koşulda savunacağımızı, o saldırıyı yapanlar da mutlaka bilmelidir. Cumhuriyet Gazetesi hiçbir şekilde susturulamaz. Cumhuriyet boyun eğmeyecek, Cumhuriyet teslim olmayacak. Bunun bilinmesi gerekir” diye konuştu. Barış Yarkadaş, yaptığı açıklamanın ardından, geçmiş olsun dileklerini sunmak üzere, gazete binasına girdi.

Osman Kavala tutuklandı

Gezi Parkı Davasında tahliye edildikten sonra yeniden gözaltına alınan ve ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edil Osman Kavala tutuklandı.

Emekli Tuğamiral Ertürk: ABD’nin bizi İran ile bir savaşa hazırlayacak girişimler yaptığını biliyoruz

Emeli Tuğamiral Türker Ertürk, İdlib üzerinden bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Pentagon: Ruslarla Türklerin geniş çaplı bir çatışmaya girmeye yakın olduklarını görüyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Türkiye ile Rusya'nın İdlib'de geniş çaplı bir çatışmaya yakın olduklarını gördüklerini belirterek, 'uluslararası toplumun Suriye hükümetine İdlib'deki saldırılarına son vermesi konusunda baskı uygulaması gerektiğini' savundu.

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan intiharlar neden arttı sorusu sorulunca Türkiye’yi Gambiya’yla kıyasladı

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan KRT'de katıldığı programda son günlerde gittikçe artan yoksulluk intiharlarının sorulması üzerine Türkiye'yi Afrika ülkesi Gambiya'yla kıyasladı. 

Feyzioğlu: Gezi davasıyla ilgili konuşma gereği görmüyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum" dedi.
209,628BeğenenlerBeğen
4,905TakipçilerTakip Et