Barış Yarkadaş’tan ‘Cumhuriyet’e saldırı’ açıklaması

Cumhuriyet Gazetesi’ne destek ziyaretinde bulunan, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

208,828BeğenenlerBeğen
7,351TakipçilerTakip Et

Cumhuriyet Gazetesi’ne destek ziyaretinde bulunan, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, yaptığı açıklamada;

“Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik baskılar bir türlü bitmek bilmiyor. Cumhuriyet Gazetesi’nin 11 yazarı ve bir muhabiri aylardan buyana, cezaevinde iddianamesiz bir şekilde tutuluyor.. Her geçen gün bu gazete yeni bir baskı ile karşı karşıya kalıyor. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Gazetesi’nin olduğu sokağın içinde havaya iki el ateş edildiğini ve 9 mm’lik mermiler kullanıldığını öğrendik. Saldırgan ya da saldırganlar, büyük bir rahatlıkla gazetenin olduğu sokağa giriyorlar. Havaya ateş ettikten sonra, kamera kayıtlarından öğrendiğimize göre sakince uzaklaşıyorlar. Belli ki, Cumhuriyet Gazetesi’ne bir gözdağı verilmek ve son dönemde artan etkin gazetecilik faaliyetlerinin önüne geçmek, Cumhuriyet Gazetesi’nin sesini kısmak istiyorlar. Bu sabah Cumhuriyet Gazetesi’nin önüne gelenler, onlara emir verenler, onlara bu emri verdikten sonra arkasında duranlar, silahını sağlayanlar, arabasını sağlayanlar, şunu bilsin ki, Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet’in sesidir. Cumhuriyet var oldukça, Cumhuriyet Gazetesi de var olacaktır” dedi.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/206550842″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/621604620_960x540.jpg?r=pad” caption=”Barış Yarkadaştan Cumhuriyete saldırı açıklaması”]

Barış Yarkadaş, “Türkiye’de gazetecilere yönelik baskılar her geçen gün artarken, bundan kuşkusuz en büyük payı, muhalif olanlar alıyor. Cumhuriyet Gazetesi de bu muhalif gazetelerin başında geliyor. Her türlü baskıya, engellemeye, zorluğa, yasaklara, mahkeme kararlarına rağmen, gazetecilik yapmakta ısrar eden bu gazetenin arkasında olduğumuzu ve bu gazetenin düşünce, ifade özgürlünü her koşulda savunacağımızı, o saldırıyı yapanlar da mutlaka bilmelidir. Cumhuriyet Gazetesi hiçbir şekilde susturulamaz. Cumhuriyet boyun eğmeyecek, Cumhuriyet teslim olmayacak. Bunun bilinmesi gerekir” diye konuştu. Barış Yarkadaş, yaptığı açıklamanın ardından, geçmiş olsun dileklerini sunmak üzere, gazete binasına girdi.

Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin sayısı 131’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 23 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 9982 kişiye daha tanı konduğunu açıkladı.

Üsküdar’da zabıta ekipleri bir babayı, oğlunun gözleri önünde darp etti

Üsküdar Çengelköy sahilinde balığa çıktığı ifade edilen bir babanın, oğlunun gözleri önünden zabıta ekiplerince dövüldüğü iddia edildi. Darp görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Uzmanlardan çok kritik koronavirüs uyarısı! 3 farklı senaryoda ne olacak?

Türkiye'de koronavirüs vakalarının nereye kadar gideceğiyle ilgili tüyler ürperten bir rapor çıktı. Dr. Güvenç Koçkaya ve ekibinin hazırladığı üç farklı senaryodan en korkuncuna göre, Haziran sonuna kadar Türkiye'de 3.5 milyon kişi virüse yakalanır, 184 binden fazla kişi de ölebilir...

Diyanet: Evlenme şartıyla mahrem yerlerinize bakın…

Diyanet’in, salgın sonrası erişime açtığı dijital kitaplarında, evlenme niyetinde olanların birbirlerinin mahrem yerlerine, ‘fikir verecek ölçüde’ bakabileceği belirtildi

‘Malzeme eksik diyen sağlık çalışanlarına soruşturma açılıyor’

Genel Sağlık İş Sendikası, Sağlık Bakanlığı’na bir mektup göndererek “Soruşturma açmak yerine seslerine kulak verin” çağrısında bulundu.
208,828BeğenenlerBeğen
7,351TakipçilerTakip Et