Barış Yarkadaş’a Erdoğan adına racon kesen Mustafa Albayrak’ın Pensilvanya pozu: Nerede paralel yapı ben de üye olayım :)

Katıldığı televizyon programında sergilediği seviye dışı üslupla Türkiye gündemine oturan Mustafa Albayrak'ın ABD'de Pensilvanya Eyaleti girişinde poz verip "Nerede bu paralel yapı ben de üye olayım" dediği Facebook paylaşımı ortaya çıktı. 

Katıldığı televizyon programında sergilediği seviye dışı üslupla Türkiye gündemine oturan Mustafa Albayrak’ın ABD’de Pensilvanya Eyaleti girişinde poz verip “Nerede bu paralel yapı ben de üye olayım” dediği Facebook paylaşımı ortaya çıktı.

Erdoğan’ın 2014’te kullandığı paralel yapı ifadesiyle alay edilen paylaşım şu şekilde:

Pensilvanya önlerinde poz veren ve sık sık AKİT TV’deki programlara katılan Albayrak, Vatan Partililer tarafından da sık sık toplantılara davet ediliyor.

NE OLMUŞTU?

TV 100’de yayınlanan Ahu Özyurt ile 10’dan 12’ye programında Gazeteci Barış Yarkadaş ile yazar Mustafa Albayrak arasında yargı tartışması yaşandı.

Yargının siyasetten hiçbir dönemde bağımsız kalmadığını ve siyasetin yargıya etkisinin en az olduğu dönemin AK Parti iktidarında yaşandığını ileri süren Mustafa Albayrak kuvvetler ayrılığını savunan Barış Yarkadaş’a şöyle dedi: “Erdoğan’a itaat edeceksiniz, ram olacaksınız (boyun eğeceksiniz), onun idaresi altında yaşayacaksınız, Herkes Erdoğan’a ram olacak. Türk Tabipler Birliği’ne destek olmayacaksınız. Polislerimizi, askerlerimizi şehit edenlere destek vermeyeceksiniz, FETÖ’ye destek vermeyeceksiniz, FETÖ ile omuz omuzasınız. Ram olacaksınız, Biz yönetiyoruz Türkiye’yi, Erdoğan yönetiyor Türkiye’yi. Tıpış tıpış Erdoğan yönetiyor 2023′ kadar.”

İŞTE O ANLAR: 

‘BİZ KÖLE MİYİZ? SİZ GİDİN RAM OLUN’
Kuvvetler ayrılığını savunan Barış Yarkadaş ise “Yasama Yargı, Yürütme kuvvetler ayrılığı demokrasinin temel ilkesidir. Cumhurbaşkanı ayrıca AKP Genel Başkanı’dır. AKP Genel Başkanı’nın önünde gidip rütbesini ilikleyen hakim, hakim olamaz, savcı olamaz. Kim ram olacak, biz köle miyiz? Siz gidip ram olabilirsiniz, yurttaş boyun eğmez. FETÖ’yü siz beslediniz. Size bırakıyoruz FETÖ’yü. Ne adına konuşuyorsunuz? Siz ram olun, Cumhuriyet’in yurttaşları kimselere boyun eğmez” diye karşılık verdi.

Son Haberler