Barış Yarkadaş canlı yayında açıkladı: CHP kurultayı tarih verilmeden ertelenecek

Barış Yarkadaş, 28-20 Mart tarihlerinde yapılması planlanan 37. CHP Olağan Kurltayı'nın tarih verilmeden ertelenme kararı alındığını ve kararın gün içinde kamuoyuna açıklanacağını duyurdu.

207,670BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et

Milyonlarca CHP’linin merakla beklediği yanıtı Barış Yarkadaş canlı yayında açıkladı. 28-39 Mart tarihlerinde yapılması planlanan 37. CHP Olağan Kurltayı erteleniyor.

TV100’de Ahu Özyurt’un programında CHP kurultayına dair alınan kararı açıklayan Barış Yarkadaş, “CHP’nin 28-29 Mart’ta yapılması planlanan büyük kurultayı, tarih verilmeden Türkiye bu büyük belayı aşana kadar başka bir tarihe ertelenecek. Sadece büyük kurltay değil, aynı zamanda bu hafta sonu yapılacak olan gençlik ve kadın kolları kongresi de tarih verilmeden ertelenecek. Ne zaman ki Sağlık Bakanlığı artık bir risk olmadığını açıklarsa kurultay o zaman yapılacak” dedi.

Kararın Sağlık Bakanlığı’ndan alınan görüşün ardından verildiğini belirten Yarkadaş, kurultayın ertelenmesi kararının gün içinde kmauoyuna da açıklanacağını söyledi.

İSTANBUL’DAKİ KONGRE YANLIŞTI

Barış Yarkadaş, geçtiğimiz hafta sonu CHP İstanbul İl Kadın Kıolları Kongresi’nin yapılmasını da doğru bulmadığını söyleyerek “Bu kongreler zorunlu kongreler değil. Adana vee İzmir’de yapılan gençlik kongreleri de yanlıştı. Siyasetçi her zaman toplumun bir adım önünde olmalı. O zaman Diyanet’ilmadığı umre erteleme kararını da, AKP’nin Diyarbakır’daki anlamsız üye kayıt kongresini de eleştirme hakkınız olmaz. Arkadaşlarımız hata yapmıştır” dedi.

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.

CHP’li Engin Altay’dan Erdoğan’a: Bu kepazelikten hiç mi haberin olmadı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplatısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘ihanet’ göndermesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTON, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) tarafından “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi Altın (Gold)” seviye ile belgelendirildi.

17 gün süren esaret sona erdi, Eren Yıldırım tahliye edildi

CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım serbest bırakıldı.

Feyzioğlu 80 baroya karşı! ‘Bildiriyi okumam’ dedi

Metin Feyzioğlu’nu iktidarla pazarlık yapmakla suçlayan başkanlar, Feyzioğlu’ndan çalışmaya karşı 80 baro olarak ortak bildiri hazırlamaları halinde bunu okuyup okumayacağını sordu. Feyzioğlu ise “Okumam” yanıtını verdi.
207,670BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et