Barış Atay’dan “Ben faşizm demiyorum” diyen İsmail Küçükkaya’ya çok konuşulacak yanıt!

TİP Hayat Milletvekili Barış Atay İsmail Küçükkaya'nın "faşizm demiyorum" çıkışına bir gün sonra yanıt verdi. Atay, Yurttaş TV Youtube Kanalı muhabileri Onur Şahin ve Umut Doğan Yıldız'ın sorularını yanıtladı. 

DİSK yöneticilerinin gözaltına alınmasının ardından FOX muhabirinin sorularını yanıtlayan TİP milletvekili Barış Atay, “Bu faşizmdir” diyerek tepki göstermişti. Yayının hemen ardından İsmail Küçükkaya, Atay’ın bu sözlerine, “Ben faşizm demiyorum” yanıtını vermişti. Aynı programda Erkan Baş da benzer bir ifade kullanınca Küçükkaya, “Şu kelimeyi kullanmayın neden biliyor musunuz? FOX’a ceza vermek için böyle bekliyorlar. Türkiye’nin nefes alma kanalı burayı korumak istiyorum” demişti.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER: 

TİP Hayat Milletvekili Barış Atay Küçükkaya’nın bu çıkışına bir gün sonra yanıt verdi. Atay, Yurttaş TV Youtube Kanalı muhabileri Onur Şahin ve Umut Doğan Yıldız’ın sorularını yanıtladı.

“AÇIK FAŞİZM OLARAK DEĞERLENDİRİYORUM”

Yurttaş TV muhabiri Umut Doğan Yıldız İsmail Küçükkaya’nın Barış Atay’ın ifadelerine yönelik itirazlarını ve Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’a da Şu kelimeyi kullanmayın neden biliyor musunuz? FOX’a ceza vermek için böyle bekliyorlar. Türkiye’nin nefes alma kanalı burayı korumak istiyorum” sözlerini hatırlatarak “nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu sordu.

Atay, soruya “Açık faşizm olarak değerlendiriyorum” yanıtını verdi.

KÜÇÜKKAYA’NIN SÖZLERİ BENİ DOĞRULADI

Atay, “Yani bir ülkede milletvekilliği yapan birinin siyaseten bir tespitte bulunup bu ülkede açık faşizm koşullarında yaşıyoruz demesi üzerine ‘ben faşizm demiyorum ya bu kelimeleri de kullanmayalım yoksa kanal kapatılıyor’ demesi benim söylediğimin doğru olduğunu gösterir” ifadelerini kullandı.

İŞTE O ANLAR: 

Yurttaş TV Youtube Kanalı’ndaki röpörtajın tamamı: 

Son Haberler