“Bari Barzani’ye de teşekkür etseydiniz”

Ankara'da Kerkük'te kamu binalarına IKBY’nin bayrağının kullanılması kararına tepki olarak miting düzenlendi. Mitingde Abbas Türkmen Başbakan ve Dışişleri Bakanı'na teşekkür edince TESUD Başkanı Karakuş "Barzani'ye de teşekkür etseydiniz" diye tepki gösterdi

Irak’ta Kerkük Şehir Konseyi’nin kamu binalarında Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY)’nin bayrağının kullanılması kararına tepki olarak Ankara Kızılay’da miting düzenlendi. Çok sayıda dernek ve federasyonun düzenlediği mitinge Telafer’den Musul’a birçok Türkmen katıldı.

Mitinge katılanlar “O paçavra inecek”, “Barzani şaşırma, sabrımızı taşırma”, “Kerkük Türk’tür Türk kalacak” sloganlarını attı.

Mitinge tek bir MHP yöneticisinin katılmaması dikkat çekerken, mitinge katılanlar arasında Eski Bakan Sadi Somuncuoğlu ve MHP’nin muhalif isimlerinde Ümit Özdağ vardı.

“BARZANİ’YE DE TEŞEKKÜR ETSEYDİNİZ”

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara Şube Başkanı Abbas Türkmen, mitingde okuduğu bildiride, Başbakan ve Dışişleri Bakanı’na hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Başkanı Erdoğan Karakuş, Türkmen’in sözleri üzerine “O bezin göndere çekilmesine göz yumanlara nasıl teşekkür edersiniz. Bari Barzani’ye de teşekkür etseydiniz” dedi.

ARAP VE TÜRKMEN ÜYELER PROTESTO ETMİŞTİ

Irak’taki Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı, hem tarihi hem de kültürel açıdan başkent olarak gördüğü Kerkük’te Şehir Konseyi kamu binalarında IKBY bayrağının asılmasına karar vermişti. Konsey’in toplantısını Arap ve Türkmen üyeler protesto etmişti.

Son Haberler