Barbaros Şansal saldırıya uğradı

Terzi yamağı Barbaros Şansal Sarıyer'de uğradığı kan bağış standında saldırıya uğradı. Şansal uğradığı saldırıyı sosyal medya hesabından "Az önce. Kan bağışı standına uğradığımda , Sarıyer’de dar edilip saldırıya uğradım!" ifadeleriyle anlattı. 

Terzi yamağı Barbaros Şansal Sarıyer’de uğradığı kan bağış standında saldırıya uğradı. Şansal uğradığı saldırıyı sosyal medya hesabından “Az önce. Kan bağışı standına uğradığımda , Sarıyer’de dar edilip saldırıya uğradım!” ifadeleriyle anlattı.

SALDIRI SONRASI İLK AÇIKLAMA

Saldırı sonrası Youtube kanalı Bizim TV’de Gazeteci Orhan Şahin’e konuşan Barbaros Şansal, “Kızılay vatandaştan bedava aldığı kanı parayla satıyor ama bir yandan da abuk subuk sorular sorarak vatandaşı hedef gösteriyor” dedi. Kan bağış standında görevli bir kadın doktorun kendisinden kan alınamayacağını söylediğini belirten Barbaros Şansal, “O arada bir bey hakaret ederek üzerime geldi ve ensemden tutarak yere attı. Sonra ‘Milliyetçiler koşun, burada vatan haini var’ dedi. Ancak sağduyulu vatandaşlar ve yanımdaki arkadaşlar beni oradan aldı. Dirseklerimde hafif sıyrıklar var” dedi.

Şansal, “Suç duyurusunda bulunacak mısınız?” sorusuna ise “Ulusalararası havalimanında linç edilmek için saldırıya uğradım. İki buçuk yılda anca dava açıldı. Suç duyurusunda bulunsam ne olur ki? Cürüm kötüdür ama adaletsizlik cürümden de daha kötüdür. Türkiye Cumhuriyeti halklarının ve yurttaşlarının üzerinde kurdukları faşizan baskılar derhal bitmelidir. Vücut bütünlüğünün dokunulmazlığı, ifade, vicdan ve seyahat özgürlüğü derhal güvence altına alınmalıdır” diye yanıt verdi.

 

Şansal daha önce de havalimanında linç girişimine maruz kalmıştı.

2017 yılbaşı gecesi paylaştığı videoda kullandığı bazı ifadeler nedeniyle hedef haline getirilen Şansal, Kıbrıs’ta gözaltına alınmış, İstanbul’a getirildiği uçaktan inişi sırasında da apronda saldırıya maruz kalmıştı.

Şansal’a saldıranlar arasında Turkish Ground Services (TGS) görevlileri de bulunuyordu.

Ardından Şansal tutuklanarak cezaevine gönderilmiş ve 56 gün tutuklu kalmıştı. Tutukluluk günlerinde, ‘Makam Odası’ isimli bir kitap yazan Şansal, yaşadıklarını şu sözlerle anlatmıştı:

“Videoya dava açılmadı, video kullanıldı. İki tane tweet var, biri bana ait. Bir de üretilmiş bir tweet var. 31 Aralık tarihli İstanbul yapımı bir tweet… ‘Sünniler katletti Alevileri’ gibi bir şey. Ama 31 Aralık tarihli o. 31 Aralık’ta Reina katliamının olacağını kim bilebilir. Bu üretilmiş şeye cevap olarak videoyu çektim. O cevapta da bir şey yok. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş olmam için bunun karşılığında silahlanma çağrısı yapmam lazım, cebir şiddet çağrısı yapmam lazım. Ve bu çağrının karşılığında da olayların olup, insanların birbirine girmesi lazım. Adledilen suçun tutuklaması ve hapis cezası da yok. En büyük saçmalık ise, uluslararası havalimanında, Atatürk Havalimanı’nda uçak yolcu doluyken, iniş pistinin başında, silahlı polisler gözaltına almışken, devletin resmi üniformalı çalışanlarınca linç edilmem. O zaten uluslararası hukuk skandalı.

Saldıranlar hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı bir soruşturma açtı ama ne tutuklanan var ne cezalandırılan var. Ne de mahkemeye çıkarılan var. Hiçbir şey yok. Üstünü kapatıyorlar onun da doğal olarak. Yani oradan bir şey çıkmayacak, bunu anlıyoruz. Benim davadan da bir şey çıkmayacak. Duruşma günü 1 Haziran’a verildi. Beni şikayet eden, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği. 3 kişi gösteriyor mahkeme, şikayetçi olarak. Biri 36 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmış, Kandıra Cezaevi’nde yatan taciz, tecavüz, nitelikli dolandırıcılık, gasptan sabıkalı bir adam. Ayın 1’inde dilekçe veriyor. Ben revire gitmek için dilekçe verip bir ay bekledim Silivri’de. Aslında her şey 29 Aralık’ta başlıyor. Bunlar bahane.”

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Başkan Turan Hançerli Avcılar sahilinde çöp topladı

Avcılar Belediyesi Avcılar Kent Konseyi ve Avcılar Çevre Derneği, 21 Eylül Dünya Çevre Günü’nde temizlik seferberliği başlattı.

MHP’lilere kaçakçılık operasyonu: 4 kişi tutuklandı, il başkanı istifa etti

Antalya'da MHP'lilere yönelik silah kaçakçılığı operasyonunda 4 kişi tutuklandı

İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan ‘Reis Bey’ açıklaması: Bir kez sergilenmesinin maliyeti 368 bin!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Necip Fazıl Kısakürek’in 1960 yılında yazdığı ‘Reis Bey’ adlı oyunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin repertuardan çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’li vekilden büyükelçi yapılan Bağış’a ‘Bakara’ göndermesi

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit isimlerinden olan ve o dönem 2013'te bakanlık görevinden istifa eden Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış'ın Prag Büyükleçiliği’ne atanması tartışma yaratmaya devam ediyor.

Millet İttifakı’nda sular durulmuyor… İYİ Parti Sözcüsü: Biz bu bileşenin içinde olmayız

Millet İttifakı bileşenlerinden İyi Parti, diğer bileşen CHP’yi HDP üzerinden eleştirdi.

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Neslican Tay hakkında alçak tweetleri atan şahısların kimliği tespit edildi!

Kansere karşı verdiği mücadele ile gündeme gelen ve bununla simgeleşen Neslican’ın hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları aktrollerin çirkin saldırılarına maruz kaldı. Avukat Umur Yıldırım, sosyal medyada tepki toplayan çirkin paylaşımları yapan şahısların kimliğini ifşa etti.