Banka aracından yola dolarlar döküldü! Sürücüler paraları kapıştı…

ABD'de seyir halindeki zırhlı bir aracın açılan kapısından yola 1 ve 20 dolarlık çantalar dolusu banknotlar saçıldı. Yol adeta parayla kapandı. Olay gören sürücüler araçlarından inip paraları toplamaya başladı.

ABD’de bir devlet kurumuna ait zırhlı otomobilden yola para dolu bir çanta düşünce otoyolda kaos yaşandı. Olay Kaliforniya eyaletindeki San Diego bölgesinde yer alan Interstate 5 otoyolunda cuma günü 9.15 sularında yaşandı.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na ait bir zırhlı otomobilin kapısı seyir halindeyken açıldı ve paraların taşındığı çantalar yola düştü.
Kaliforniya Otoyol Devriyesi’nin (California Highway Patrol -CHP) olaya ilişkin açıklamasında, “Kapılardan biri açılıverdi ve içi nakit para dolu çantalar yola düştü” dendi.

CHP’den Curtis Martin, çantalarda 1 dolarlık ve 20 dolarlık banknotların bulunduğunu ve paraların yolun her tarafına saçıldığını belirtti. O sırada yoldan geçen bir kişiyse otoyolda oluşan kaosun videosunu çekti.

Görüntülerde yola saçılan paraları toplamak için birçok kişinin aracından çıkıp etrafta koşuşturduğu görülüyor.

Öte yandan polis yetkilisi, olay yerinde paraları toplayan iki kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Martin ayrıca paraları alan diğer kişilere bunları yetkililere geri vermeleri gerektiğini söyleyerek aksi takdirde cezai işlem uygulanabileceği uyarısında bulundu.

Kaliforniya Otoyol Devriyesi yetkilileri, yola saçılan paraları toplayan birçok kişinin uyarılardan sonra bunları geri getirdiğini bildirdi.

Martin, CHP’nin olaya ilişkin FBI’yla birlikte soruşturma başlattığını belirtti. Yetkililer ne kadar para kaybedildiğine ilişkin açıklama yapmazken, kilitlenen otoyol 11.00 civarı yeniden kullanıma açıldı.

Son Haberler