Çarşamba / 23 Eylül 2020

Bakanlıktan termal kamera açıklaması: Maliyetli alamıyoruz

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan koronavirüsle mücadelede kritik role sahip olan termal kameraların, maliyetli olduğu gerekçesiyle alınamadığı itirafı geldi.

205,692BeğenenlerBeğen
8,585TakipçilerTakip Et

BAKANLIKTAN KORONA İTİRAFI: TERMAL KAMERA MALİYETLİ KURAMADIK

BAKANLIKTAN ‘KORONAVİRÜS İÇİN TERMAL KAMERA ALAMIYORUZ’ İTİRAFI

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, TBMM ve tüm bakanlıklara tavsiye niteliğinde dilekçe göndererek, Covid-19 salgınının yayılmasının önüne geçmek amacıyla tedbirlerin arttırılması gerektiğinin önemine işaret etti.

Tanal dilekçesinde, tüm giriş kapılarına termal kamera ya da benzeri ekipmanlar konularak, giriş yapmak isteyen personelin ateşinin ölçülmesi, hastalık şüphesi taşıyanların yerleşkeye, binaya alınmayarak hastaneye sevkinin sağlanması gerektiğini kaydetti. Tanal ayrıca, kurumda kapalı alanlarda, çalışma odalarında hijyene dikkat edilmesini, her noktada dezenfektan bulundurulmasını, sosyal mesafenin korunmasını, yemek ve çay servislerinde tek kullanımlık ürünlerin tercih edilmesini talep etti.

BAKANLIK: MALİYETİ YÜKSEK, KAMERA ALAMADIK

Tanal’ın koronavirüs tedbirlerine ilişkin dilekçesinin ardından Meclis’in Çankaya, Dikmen ve Ayrancı giriş kapılarına, vücut ısısını ölçen termal kameralar yerleştirilirken, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan ise dilekçede sıralanan tedbir önerileriyle ilgili dikkat çekici bir cevap geldi.

Bakan adına CHP’li Vekil Mahmut Tanal’a cevap veren Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ersin Topçuoğlu, Bakanlıkça dilekçede sıralanan hijyen kurallarına harfiyen uyulduğunu belirtirken, maliyetinden dolayı termal kameraların girişlere kö
Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nca alınması gerekli önlemlerin tavsiye edildiği dilekçenin incelendiğini ifade eden Başkan Ersin Topçuoğlu, tedbir detaylarını şöyle aktardı: “Söz konusu dilekçede 2, 3 ve 4. maddelerde yer alan hijyen kurallarına Bakanlığımızca harfiyen uyulmakta olup, 1. maddede yer alan giriş kapılarında termal kamera vb. ekipmanların kullanımı ile ilgili olarak ise; Bakanlığımıza bağlı çok sayıda birim ve hizmet binası bulunmakta olup, her birim için kamera alınması yüksek maliyet gerektirdiğinden konu tarafımızca çözüme kavuşturulması yönünde değerlendirilmektedir.

En çok okunanlar

Gündem

Berat Albayrak’ın Zarrab’a banka hesabı açtırdığı yönündeki habere erişim engeli

Tele1'in, "Sarraf'ın kuryesi konuştu: Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, Zarrab'a banka hesabı açtırdı" şeklindeki haberlerine erişim engeli getirildi.

Müge Anlı için ‘yargıçlığa soyunmasın’ diyen Bakan’a yanıt Habertürk yazarından geldi

Habertürk gazetesi yazarı Kübra Par, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün “Kimse toplum yargıçlığına soyunmasın” açıklamasına tepki gösterdi.

Rasim Ozan Kütahyalı’dan Rıdvan Dilmen’in FETÖ çıkışına tepki: FETÖ düzenini biz göçerttik

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'in NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalara, Turkuvaz Medya Grubu'nun ardından Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'dan da yanıt geldi.

Cem Yılmaz: Aşıyı ya Acun bulacak ya da Nusret

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Haber Global'da Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az Önce Konuştum" programına konuk oldu.

Demirtaş’tan tepkilere yanıt: Bülbül’ün de Börü’nün de acısını bilirim

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gazeteci Ruşen Çakır’ın soruları üzerinden Medyascope’a verdiği röportaja gelen tepkiler üzerine bir değerlendirme yazısı kaleme aldı. Demirtaş, “Bana Aybüke Öğretmen’in evine git, şehitlerin evine git diyerek kuru hamaset yapanlara şunu söylemek isterim; elbette giderim kardeşim, hepsinin evine giderim. Çünkü ben, ayırım gözetmeksizin, her acıyı yüreğimde hissediyorum” dedi.