Bakan Selçuk’un paylaştığı fotoğrafa tepki yağdı: “Milli Eğitim Bakanı’nın bulduğu çözüm bu mu yani”

Çocuk işçiyle fotoğraf paylaşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a CHP'li Sarıbal'dan ve yurttaşlardan tepki: "O yaştaki çocuğun tarlada olması normal mi?"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mevsimlik işçinin çocuğuyle ilgili paylaştığı fotoğrafa ve ifade ettiği sözlere teoki gösterdi.

CHP’li Sarıbal, Ziya Selçuk’un tarlada bir çocukla çekilen fotoğrafına ve  “Geçtiğimiz pazar günü mevsimlik işçilerin çocuklarıyla tarladaydım. Yaz tatili kitaplarını, bir salkım domatesle takas ettik” şeklindeki ifadelerine tepki gösterdi.

Bakan Selçuk’a, “O yaştaki çocuğun tarlada olması normal mi?” diye soran Sarıbal, “Milli Eğitim Bakanının bulduğu çözüm bu mu yani” diyerek tepki gösterdi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un paylaştığı fotoğraf ve kullandığı ifadelerle çocuk işçiliğini meşrulaştırdığını ifade eden yurttaşlar da tepki gösterdi.

Bakan Selçuk’un paylaştığı fotoğrafa yorum yapan bir yurttaş, “Mevsimlik işçileri tarlada görmüşsünüz, sorunlarını da dinlemişsinizdir umarım. Mesela o çocuklar neden tarlada? Neden tatil yapmıyorlar? O verdiğiniz kitapları okumak için vakitleri oluyor mu acaba? Öğretmenlere, müdürlere değil hükümetinize seslenin, Çocuktan işçi olmaz, diye” sözleriyle tepki gösterdi.

Son Haberler