Bakan Bozdağ’dan vatandaşlara çağrı: Bildiklerimizi yetkililere iletmezsek şehitlerden sorumlu oluruz

'Teröristlere dair görgü, duyum ve bilgileri yetkililere iletmenin, ahlaksızlık veya suç değil, vatandaşlık ödevi' olduğunu söyleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Eğer gördüğümüz, duyduğumuz ve bildiğimiz şeyleri yetkililere iletmezsek, terör saldırılarında şehit ve gazilerden manen sorumlu oluruz" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter’dan yaptığı açıklamada vatandaşlara teröristleri ihbar etmeleri yönünde bir çağrıda bulundu.

“Terörle hükümet, güvenlik güçleri, istihbarat birimleri, yetkili ve görevli diğer kamu görevlilerinin mücadele etmeleri, vazifeleridir” hatırlatması yapan Bakan Bozdağ, “Terörle mücadelede görevli herkes bugüne dek vazifesini, şehitliği/gaziliği göze alarak yaptığı gibi bundan sonrada yapmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“Bizler, terör, terör örgütü ve teröristlere dair gördüğümüz/duyduğumuz her bilgiyi, yetkililere ileterek, terörle mücadeleye destek olmalıyız” diyen Bozdağ vatandaşlara şöyle çağrı yaptı:

‘AHLAKSIZLIK VEYA SUÇ DEĞİL, VATANDAŞLIK ÖDEVİ’

“Terör, terör örgütü ve teröristlere dair görgü, duyum ve bilgimizi yetkililere iletmek, ahlaksızlık veya suç değil, vatandaşlık ödevidir. Eğer gördüğümüz, duyduğumuz ve bildiğimiz şeyleri yetkililere iletmezsek, terör saldırılarında şehit ve gazilerden manen sorumlu oluruz.”

Son Haberler