Bakan Ahmet Arslan: Lanetlemek dışında bir şey söyleyemiyoruz!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Reina'daki katliama ilişkin "Lanetlemek dışında bir şey söyleyemiyoruz" açıklamasında bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Reina’daki katliama ilişkin yaptığı açıklamada, “Lanetlemek dışında bir şey söyleyemiyoruz ama ülkemiz 780 bin kilometre karesinde 79 milyonuyla 15 Temmuz’da olduğu gibi terörün her türüne karşı sonuna kadar mücadelesini devam ettiriyor” dedi.

Arslan, şöyle konuştu:

“Kutlama şeklinde günü bitirmek istedik ama ne yazık ki gece yarısı İstanbul’daki terör olayı, terörün kanlı yüzü terörün şerefi, haysiyeti olamayan yüzü akşam kendini bir kez daha gösterdi. Bir şehit polisimiz olmak üzere 35 cana kıydılar, yaklaşık 40 yaralı var. Yaralılarla ilgili ayrıntılı bilgi olmamakla birlikte 35 cana kastetmek lanetlemek dışında bir şey söyleyemiyoruz ama ülkemiz 780 bin kilometre karesinde 79 milyonuyla 15 Temmuz’da olduğu gibi terörün her türüne karşı sonuna kadar mücadelesini devam ettiriyor. Hatta ülkemiz dışında Türkiye’ye kastedecek terör örgütleri varsa ki var. O anlamda da sınır dışında da mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadelede şehit düşen birçok kardeşimiz var. Onlara rahmet diliyoruz. İstanbul’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz.”

Son Haberler