Bahçelinin dilinden patates soğan düşmüyor… Dün cumhuriyete bağladı, bugün Osmanlı’ya

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ekonomik krizin anket sonuçlarına yansımasının ardından düzenlediği mitinglerdeki konuşmalarında patates, soğan kıtlığıyla milliyetçiliği kıyaslaması dikkat çekti. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ekonomik krizin anket sonuçlarına yansımasının ardından düzenlediği mitinglerdeki konuşmalarında patates, soğan kıtlığıyla milliyetçiliği kıyaslaması dikkat çekti.

Dün Isparta’daki mitinginde “‘Ya İstiklal ya ölüm’ diyerek kurduğumuz cumhuriyeti ‘ya patates ya soğan’ diyerek tartışmaya açtırmayız” demişti.

Bugün de Tokat’ta konuşan Bahçeli, yine tarihten örnek vererek Plevne Savunmasının tarihe geçen komutanı Gazi Osman Paşa’dan bahsetti. Bahçeli, “Gazi Osman Paşa ve askerleri 142 yıl önce direnmişti, belki patates yiyemediler, soğana ulaşamadılar ama taviz vermediler” dedi.

Bahçeli daha önce de yaptığı açıklamalarda “biz vatan diyoruz, bayrak diyoruz, bunlar patlıcan diyor” diyerek Millet İttifakı’nı hedef almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,917BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et