“Bahçeli’nin derdi Erdoğan’ı rahatlatmak çünkü onu zayıflatan her şey kendisini de zayıflatır”

Gazeteci yazar Murat Yetkin gündemi Fatma Karaağaç'a değerlendirdi. Fatma Karaağaç'la Gündem Özel programının konuğu olan Yetkin, Kabine'deki bakanlar arasındaki güç çatışmasını, Cihat Yaycı'nın istifasını ve daha bir çok konuyu değerlendirdi.

207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Gazeteci yazar Murat Yetkin gündemi Fatma Karaağaç’a değerlendirdi. Fatma Karaağaç’la Gündem Özel programının konuğu olan Yetkin, Kabine’deki bakanlar arasındaki güç çatışmasını, Cihat Yaycı’nın istifasını ve daha bir çok konuyu değerlendirdi.

Yetkin, Kabine’de revizyon iddialarına ilişkin çok ciddi bir değişiklik beklemediğini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevden alınmasına ihtimal vermediğini belirtti. Yetkin “Siyasette vazgeçebilmek sizi güçlü kılar. Süleyman Soylu vazgeçebileceğini gösterdi. Türkiye’de kaç kişi Cumhurbaşkanına ‘ben artık sizinle çalışmak istemiyorum’ demiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Süleyman Soylu’nun kendisi için vazgeçilmez olduğunu gösterdi.” dedi.

Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifasına ilişkin çok fazla spekülasyon yapıldığını belirten Yetkin, Sadece Hulusi Akar’ın rahatsızlığı ile açıklanacak bir şey değildir. Bazı arkadaşlar akıllarına her geleni fikir sanıyorlar ya bazı insanlar da kulakları her yeni duyduklarını gerçek zannedip onu yaymaya başlıyorlar” diye konuştu.

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı Bahçeli’nin seçim yasasına ilişkin çıkışlarını değerlendiren Yetkin “Bahçeli’nin kaygısı Erdoğan’ı rahatlatmaktır çünkü kendi ağzı yandı. Çünkü hatırlayın CHP 15 milletvekili transfer ederek Bahçeli’nin engellemeye çalıştığı İYİ Parti’yi Meclis’e soktu. Şimdi aynısı Ali Babacan’ın partisi için konuşuluyor, bu kimi zayıflatır? Erdoğan’ı zayıflatır, Erdoğan’ı zayıflatan her şey Bahçeli’yi zayıflatır. Yani ona göre bir adım atmaya çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et