Bahçeli’den Zülfü Livaneli çıkışı: Güneş toplamakla meşhur bu kişinin…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada CHP eski milletvekili Zülfü Livaneli'nin Deniz Baykal ve Bülent Ecevit çıkışını değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada CHP eski milletvekili Zülfü Livaneli’nin Deniz Baykal ve Bülent Ecevit çıkışını değerlendirdi.

Bahçeli’nin konuşmasından ilgili bölüm şöyle oldu:

Son günlerde manidar bir zamanlamayla başını kaldıran bir sanatçı ve siyasetçi, katılmış olduğu bir TV programında, ‘Benim ağzıma kimse FETÖ filan gibi tabirleri takamaz’ diyerek asıl yüzünü sergilemiştir.

Çürümüş ve kibir kulesi bu şahıs, merhum Başbakan Ecevit’e ağır bir ithamda bulunmuştur, reddediyoruz. Merhum Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmak isteyenleri de Allah’a havale ediyoruz.

Güneş toplamakla meşhur bu kişinin bir tek Kılıçdaroğlu’na laf etmediği, hakkında ileri geri konuşmadığı hepimizin gördüğü bir gerçektir. Danışıklı dönüş, bir siyaset planlaması sahnededir. Önemli olan söyleyenin kimler tarafından konuşturulduğudur.

29 Haziran 2021’de yaptığımız grup toplantısında ABD’de kurulan Türk demokrasi projesinden bahsetmiştim. Türk düşmanlarının, Türk demokrasi projesi şemsiyesi altında buluştuğunu ifade etmiştim. Aynı günde, Kılıçdaroğlu dostlarıyla demokrasi getireceğini açıklamıştı.

Şu ibretlik benzerliğe bakın ki, yine o tarihlerde aralarında Zülfü Livaneli’nin de yer aldığı 220 bileşenden müteşekkil sözde demokratik kurum ve kişiler tarafından çağrısı yapılan Büyük Demokrasi Konferansı yapılmış, bildiri yayımlanmıştır.

ABD’de ortaya çıkan Türk demokrasi projesinin senaristleri ne demişse, neyi önermişse Türkiye’de toplanan lekeli büyük demokrasi konferansında aynılarını söylemiştir. Her tarafından içi boşaltılmış, boyası dökülmüş bir demokrasi kuşatması altındayız.

Son Haberler