Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na bürokrat tepkisi: Sen İmamoğlu’na kafa yor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'bürokratlara yönelik mesajına 'İmamoğlu' üzerinden tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli, grup toplantısındaki konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerdeki “Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. Kâmil akla gelmeniz için, Kılıçdaroğlu abinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır: 18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun. Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğini çekin.” sözlerine tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN BÜROKRASİYE MESAJI VESAYETÇİ YAKLAŞIMDIR
MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik mesajını ‘tehdit mesajı’ ve ‘vesayetçi bir yaklaşım’ olarak yorumladı.

Devlet Bahçeli, konuşmasında Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenerek, “Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiye tehdit mesajı vesayetçi bir yaklaşımdır. Süre doldu, bir günde geçti. Sayın Kılıçdaroğlu ne oldu? Heyben doldu mu? Başın göğe erdi mi? Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır.” dedi.

Bahçeli, şöyle devam etti:

KILIÇDAROĞLU BÜROKRATLARA DEĞİL İMAMOĞLU’NA KAFA YORSUN
“Kılıçdaroğlu bürokrasiye değil İBB Başkanı’na kafa yormalıdır. Bu şahıs sadece boş zamanlarında belediye binası ve İstanbul’a uğradığını görüyoruz. Bu şahsın gezmediği gitmediği yer kalmamıştır. Sipariş bir senaryo devrededir. Bu şahıs neyi planlamaktadır? Birbirinize çalım atmak için fırsat kollayan curcuna ittifakına Türkiye teslim edilir mi?”

Son Haberler