Bahçeli’den İmamoğlu’na: Barış ve barıştırma söylemleri tehlikelidir

MHP lideri Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. İmamoğlu'nun 'üstüne vazife olmayan işlerle uğraştığını' belirten Bahçeli, "Barış ve barıştırma söylemleri tehlikelidir. Fitneyi selamlamaktır." dedi.

207,785BeğenenlerBeğen
7,844TakipçilerTakip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı.

Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili tartışmalara değinen Bahçeli, “Türk milleti aradığı sistemi cevherde bulup çıkarmasını bilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde hükümet krizleri yoktur, koalisyon çatlakları yok, güvenoyu virajları, vesayet ağları görülemeyecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin önünü açmıştır. Milli güvenliğimizle ilgili atik kararların alınmasını kolaylaştırmıştır. Yeni hükümet sistemiyle kalıcı siyasi istikrarın kilidi açılmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurum ve kurallarıyla oturması, emekleme döneminden çıkarak olgunlaşma aşamasına geçmesi ana hedefimizdir.” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ‘tarafsız cumhurbaşkanı’ çağrısını da eleştiren MHP lideri “CHP’ye göre Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıymış. Sayın Kılıçdaroğlu; biliyor ve inanıyorsan bize Cumhuriyet tarihinde tek bir tarafsız Cumhurbaşkanı söylesin. Devlet demek hukuk demektir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Her devlet ve siyaset adamı hukuka uymakla mükelleftir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devlet hayatında fiili uyumsuzluk ve uygunsuzluk devri sona ermiştir.” diye konuştu.

İMAMOĞLU’NU HEDEF ALDI: SÖYLEMLERİ TEHLİKELİ…
Bahçeli konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da hedef aldı. “Genel Başkan’dan rol kapmak için fırsat gözleyen İBB Başkanı da boş zamanlarda makamına uğrarken, diğer zamanlarda vazife olmayan işlerle uğraşmaktadır.” diyen Bahçeli, “İstanbul’u halletmiş olacak ki Diyarbakır’a gitmek istediğini söyleyerek ‘Bu toplumu barıştırmamız lazım’ sözleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Hatta dilinin altındaki baklayı çıkarmış ve şöyle konuşmuştur: ‘Yarınlarda siyasetlerde başka alanlarda başarı elde edebilir miyim, İstanbul’daki başarımdır’. Maksat hizmet değildir. Herkes iyi bilmelidir ki bu toplumda, bu millette küslük, dargınlık olmadığı için barış ve barıştırma söylemleri tehlikelidir. Fitneyi selamlamaktır. Aynı zamanda şeytani bir üsluptur. Türk milleti asırlar boyunca varolagelmiş köklü bir kardeşliğin beşeri kıvanç ve onurudur. Yeni sistem olmuştur, yeni sistemin stratejisi Türk milletinin tamamını kucaklayacaktır. CHP’nin takoz hedefleri ters tepecektir.” ifadelerini kullandı.

AKP’YE ‘MERKEZ’ DESTEĞİ
Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasını da destekleyen Bahçeli, “Merkez Bankası Başkanı görevden alınmasıyla başlayan tartışmaların kaos bekçilerinin ortaya çıktıkları görülmektedir. Merkez Bankası Başkanı hükümet tarafından ataması yapılan bir bürokrattır. Hiçbir bürokrat imtiyazlı değildir. Görevini yapan kalır, yapamayan gider. Merkez Bankası Başkanı’nı siper yapıp, ekonomide felaket tellallığı yapanlar utanmazlığını kaybetmişlerdir. Merkez Bankası’nın bağımsızlığı başka bir şey, başkanının görevden alınması başka bir şeydir. Merkez Bankası Başkanı ayrıcalıklı değildir. Enflasyonla mücadele tekliyorsa, banka kendini gözden geçirmek zorundadır.” sözlerine yer verdi.

loading...

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu ile birlikte Akşener’e bayram ziyareti: Kapıda karşıladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB başkanı İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Üsküdar'daki evinde bayram ziyareti gerçekleştirdi.

İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 22'nci Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti.

AKP’li meclis üyesi CHP’li üyeye kurşun yağdırdı!

Çorum’un Kargı ilçesi AKP'li Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken, CHP'li üye Sonay Ergül'ün aracını kurşunladı. "Canımı zor kurtardım" diyen Ergül, “Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir tabanca İbrahim Eken’in aracında bulundu" dedi.

Hulusi Akar’dan Cihat Yaycı’ya gönderme mi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yaptığı açıklamalar istifa eden Cihat Yaycı'ya gönderme olarak algılandı.

Bahçeli bu yüzden mi tutuştu? ’63 AKP’i vekil DEVA’ya geçecek’ iddiası!

AKP'den seçilen 63 milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi'ne geçecekleri iddia edildi.
207,785BeğenenlerBeğen
7,844TakipçilerTakip Et