Bahçeli’den açık çek: Savaş sebebi sayılmalı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kuzey Irak'taki referandumla ilgili "Gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır. Türkiye'nin bölünme dinamiklerini aklından geçiren kim varsa kafasını koparmalıdır" dedi.

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Ekim ayında Türkiye’nin havadan, İran’ın havadan Kandil ve Sincan’a harekât düzenleme talepleri brilerini korkutmuştur. Kandil dümdüz edilmeli, hainlerin başına dünyalar yıkılmalıdır. Öldürücü vuruş derhal yapılmalıdır. Barzani’nin Türkmen kentlerini kapsamına alan referanduma karşı koyulmalıdır. Bu, gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır. Türkiye’nin bölünme dinamiklerini aklından geçiren kim varsa kafasını koparmalıdır. Barzani referandum ertelenmeyecek diyor, çok dinli bir devlet kuracaklarını ileri sürüyor. Milli gücümüzü göstermeli, yurdumuzu dağıtmaya kalkışanları fırlatıp asmalıyız.

Bu referandum, miladı dolmuş Barzani’nin hayrına olmayacaktır. Artık başka yol kalmamıştır. Ateşe göğüs germeliyiz. Eğer ki milli bekamıza yönelmiş tehditler, odağında yok edilmezse son yurdumuzu savunma güçlükleri peyder peye karşımıza çıkacaktır. Ankara güvende olacaksa Diyarbakır huzurlu kalacaksa, Kerkük’ün birlik içinde olması tarihin bize öğüdüdür.

Kuzey Irak’taki referandum, Kürdistan devletinin provasıdır. Ya şimdi vatan diyerek haykıracağız ya da safsatanlardan sayılacağız. Kurtuluş mücadelemizin esasları, milli ruhumuza göre temellendirilmiştir. Bugüne kadar asker ve polisimizin en zor şartlarda görevlerini layıkıyla yerine getirmişlerdir. Ümit ediyorum ki yine getireceklerdir, vatan nöbetini şehadet şerbetini içe içe tutacaklardır. Terörizm yalnızca Türkiye’nin sorunu değildir. 17 Ağustos 2017 tarihinde Barcelona’da bir teröristin kullandığı minibüs, son süratle kalabalığın arasına dalmıştır. Buradan İspanya halkına taziyelerimi iletiyorum. Görülüyor ki terör örgütleri yeni yöntemler kullanmaktadır. 14 Temmuz 2016’da Fransa’da, 3 Haziran 2017’de Londra’da araçlarla çok sayıda insan ezilmiş ve hayatlarını kaybetmişlerdir.

“ABD terör örgütlerine silah dağıtmaktan ön şartsız vazgeçmelidir”

Terörün dini, milliyeti, mazereti ve ülkesi yoktur. Terör örgütlerine kucak açan sözde medeni ve gelişmiş ülkeler belirli aralıklarla tuttukları silahın hedefi olmuşlardır. Meselenin bir başka tuhaf ve tezat yanı ise silah şirketlerinin terör örgütlerini tepeden tırnağa donatmaları ve cinayet işlemeleri için teşvik etmeleridir. En çok silah stoklayan ülkelerin Ortadoğu’dan çıkması her şeyi ortaya koymaktadır. Sadece 2016’da silaha harcanan para 1 milyar 686 milyon dolardır. Silah satışlarının yüzde 74’ü, adını saydığım ülkeler tarafından yapılmaktadır. Almanya’da üretilip Irak’ta satılan, ABD’de üretilip Suriye’de dağıtılan silahlar beşeriyetin ve coğrafyaların mahvına hizmet etmektedir. Demek ki ön kapıda terör kınanırken arka kapıda silahlar, TIR’larla terör örgütlerine gitmektedir. Terörün kökü kazınmak isteniyorsa silah şirketleri, insanlık namına terör örgütlerine silah sunulmasına kesinkes son verilmelidir.

ABD terör örgütlerine silah dağıtmaktan ön şartsız vazgeçmelidir. Teröristin elini tetikten çekmesi için çağrıda bulunmak yerine silahtan mahrum etmek en doğru ve akılcı yoldur. Terör örgütlerinin tüm kaynaklarının kurutulması,kaçınılmaz bir hamle olacaktır.”

Son Haberler