Cuma / 7 Ağustos 2020

Bahçeli-Perinçek kavgasında yeni açıklama: Ülkücüler arasında bir seçim yapalım!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Eğer Doğu Perinçek'le Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa kesinlikle Erdoğan'ı tercih ederiz" sözlerine RS FM'de yanıt verdi.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

ABD’nin Erdoğan’la kendisini karşı karşıya getirmeye çalıştığını iddia eden Perinçek, Bahçeli’yi bu plana ortak olmakla suçladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Eğer Doğu Perinçek ile Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle Sayın Erdoğan’ı tercih edebileceğimizi herkes bilmelidir” dedi. Perinçek, Bahçeli’nin sözlerini partisi adına ziyaretlerde bulunmak için gittiği Çin’den yanıtladı.

​RS FM’de Yavuz Oğhan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Bidebunudinle’ programına katılan Perinçek, Bahçeli’ye, kamplaştırma söylemlerinden uzak durması gerektiğini söyledi. Bahçeli’nin söyleminin arkasında ABD’nin olduğunu iddia eden Perinçek, “Çok önemli bir referandum sürecine giriyoruz ama aynı zamanda Türkiye terör örgütlerine karşı bir vatan savaşı sürdürüyor. Böyle bir ortamda, ‘kurşun sıkmak’, ‘pusu kurmak’ gibi kavramlarla mücadele yaratmak, iç cephede kavgalar yaratmak, Amerika’nın kışkırttığı bir olay” diye konuştu.

‘BİZİM TARİHİMİZDE PUSU KURMAK YOK, BAHÇELİ’NİN GEÇMİŞİNDE OLABİLİR’

Bahçeli’nin, “Dün halklara özgürlük diyerek orak çekiçli bayraklarla ülkücülere pusu kuran Perinçekgiller, neredeyse bize davamızı öğretip ülkücülük anlatacaklar” sözlerini de yanıtlayan Perinçek, siyasi geçmişlerinde hiçbir zaman ülkücülere pusu kurmadıklarını söyledi.

Perinçek, “Devlet Bahçeli’nin geçmişinde olabilir ama bizim tarihimizde pusu kurmak yok, kurşun atmak yok. Biz hiçbir zaman ülkücülere karşı pusu kurmadık, kurşun sıkmadık. Sadece saldırıya uğradığımızda kendimizi kararlı olarak savunduk” ifadelerini kullandı.

‘CIA, ERDOĞAN İLE PERİNÇEK’İ BİRBİRİNE KARŞI KIŞKIRTMAYA ÇALIŞIYOR’

Bahçelinin üslubunun ABD’nin işine yarayacağını bir kez daha yineleyen Perinçek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biliyorsunuz Robin adlı CIA ajanı sürekli olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Perinçek’i birbirine karşı kışkırtmaya çalışıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ı Doğu Perinçeklerin yıkacağını hatta öldüreceğini yayıyor. Perinçek-Erdoğan çatışması üzerinden birtakım kurgular yaptığı gözleniyor. O kurguların içinde Devlet Bahçeli’nin de rol alması herhalde kamuoyunun da dikkatini çekiyordur.”

Peki, ABD neden böyle bir plan içinde olabilir? Perinçek bu iddiayı dikkat çekici başka bir iddia ile yanıtladı: “FETÖ ve PKK şunu gördü, Türkiye’deki FETÖ’nün 15 Temmuz darbesini esas olarak Vatan Partisi’nin dik duruşu önledi. Ve tabii Tayyip Erdoğanlar da önledi.  Tayyip Erdoğan AKP ile Vatan Partisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri önledi. Ancak bunların arasına nifak sokarak Amerikan planları ilerletilebilir. Erdoğan’ı tercih edenler, Perinçek’i de tercih etmiş olurlar. Çünkü Erdoğan Silivri duvarlarının yıkılmasında ve FETÖ ile mücadelede bizim çizgimize geldi. PKK’nın üzerine gidilmesini, silahla bastırılmasını savunuyorduk, Erdoğan yine o çizgiye geldi. Rusya ile düşmanlardı dost haline getirdik. Şu anda Çin Halk Cumhuriyeti’ndeyim, burada Çin Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’yi teröre karşı desteklemesi ve ekonomik olarak yardım etmesi için mücadele ediyorum. Böyle bir ortamda, saldırının kendisine milliyetçi diyenlerden gelmemesi lazım.”

‘DEVLET BAHÇELİ TÜRK MİLLETİ İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADI’

Devlet Bahçeli’nin bu güne kadar Türk milletine hiçbir hizmetinin olmadığını söyleyen Perinçek, ülkücüler arasında tapılacak bir oylamada Bahçeli’nin değil kendisinin kazanacağını iddia etti.

Perinçek, “Sizin aracılığınızla şunu söylemek istiyorum. Devlet Bahçeli bana bir tane Türk milletine bir hizmetinden bahsetsin. Devlet Bahçeli bu devlet için ne yapmış? Devlet Bahçeli’yi bütün kamuoyu önünde davet ediyoruz, yaptığı bir hizmeti açıklasın. Ondan sonra konuşsun. Biz Türkiye’yi bir bölme planı olan Ermeni soykırımı yalanını yerle bir ettik. Hiçbir şeyi saymıyorsa onun hatırı için daha dikkatli bir dil kullansın. Türkiye’deki ülkücüler arasında bir seçim yapalım, Devlet Bahçeli de aday olsun ben de olayım, ben kazanırım o kaybeder” diye konuştu.

 

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et