Bağcılar’da sigortasız çalıştırılan işçi hayatını kaybetti, anlaşılmasın diye yaktılar!

Bağcılar Belediye Başkanı AKP'li Lokman Çağırıcı’nın da ortağı olduğu firmanın üstlendiği kentsel dönüşüm çalışmasında, bina yıkımı sırasında sigortasız çalıştırılan bir işçi hayatını kaybetti. Olayda hayatını kaybeden işçinin durumunun anlaşılmaması için yakıldığı ileri sürüldü.

Bağcılar’da Bakanlar Kurulu’nun ‘riskli alan’ ilanı sonrası başlayan kentsel dönüşüm sırasında birçok yurttaş kış günü sokağa atıldı.

Bağcılar Belediye Başkanı AKP’li Lokman Çağırıcı’nın ortağı olduğu firma, Demirciler Mahallesi’ndeki Albayrak Sitesi’ndeki yıkım ve inşaat çalışmasını gerçekleştiriyordu.

“Albayrak Sitesi Kentsel Dönüşüm Mücadelesi” adlı Facebook sayfasında bir araya gelen ve kentsel dönüşüme karşı mücadele eden yurttaşlar, dün yıkım sırasında sigortasız çalıştırılan bir işçinin hayatını kaybettiği, hayatını kaybeden işçinin durumunun ortaya çıkmaması için de yakıldığını ileri sürdü.

soL’un olay yerinden aldığı görüntülerde de  işçinin cansız bedenin yakıldığı görülürken, mahalle sakinlerinden de benzer bilgiler geldi.

soL’un edindiği bilgilere göre, sigortasız çalıştırılan bir işçi 6 kattan asansör boşluğundan düşerek hayatını kaybetti. Yıkım ekibinden diğer isimlerse aldıkları talimatın ardından iz bırakmamak adına işçinin cansız bedenini yaktı. Site sakinleri, yıkım ekibinden birkaç kişinin olay yerinden koşarak gittiğini gördüklerini söylediler.

Site sakinleri ise yaşadıklarını kısa süre önce soL’a anlatmıştı:

Son Haberler