Perşembe / 2 Temmuz 2020

Aylardır maaş alamayan işçiler vincin tepesinde eylem yaptı

Mahall Bomonti projesinde Türkerler Holding'in taşeronu Ermak'a bağlı çalışan ve aylardır maaşlarını alamayan işçiler, vinç tepesine çıkarak eylem yaptı

207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

İzmir Halkapınar’daki Mahall Bomonti projesinde çalışan işçiler, vincin üzerine çıkarak eylem yapmaya başladı.

Türkerler Holding’in taşeronu Ermak’a bağlı çalışan işçilerin, 4 aydır maaşlarını alamadıkları öğrenildi.

Vinçten sesini duyurmaya çalışan işçilerden biri 24 yaşında olduğunu, aylardır maaş alamadığı için borca battığını ve icralık olduğunu söyledi. “Kaybedecek birşeyi kalmadığını” anlatan işçi, maaşlarını alana kadar eyleme devam edeceklerini belirtti.

İşçiler eyleme devam ederken demir yüklü kamyonların inşaata getirilmesine de tepki göstererek, “Maaşlari vermiyorlar ama hergün malzeme geliyor. İnşaat devam ediyor” dedi.

Aynı inşaatın işçileri daha önce de maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapmıştı. İşçilere eylemin ardından ödeme yapıldığı duyurulmuştu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İktidarın yasa teklifinin detayları ortaya çıktı: BTK, ‘kamu yararı’ diyerek Netflix ve Whatsapp’ı engelleyebilecek

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, AKP'nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları ortaya çıktı.

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.

RTÜK’ün Halk TV ve Tele1 TV’ye verilen ekran karartma cezasına tepki yağdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Halk TV ve TELE 1’e verilen 5 günlük ekran karartma cezasına siyasiler, gazeteciler tepki gösterdi.
207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et