Cumartesi / 4 Temmuz 2020

Aydınlık yazarından “Stalin” gafı

"Bu kitapların üçünü de defalarca okudum"

207,036BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et

İlber Ortaylı’nın Stalin’e hakaret eden sözlerine yönelik bir tepki de Aydınlık Gazetesi yazarı Metin Tükenmez’den geldi.

Tükenmez’in köşesinde Stalin’in eserlerini sıralarken Marx ve Engels’in yazdığı Komünist Manifesto’yu Stalin’in eseriymiş gibi sunması ve “Kominist Manifesto” şeklinde yazması sosyal medyada alay konusu oldu.

Tükenmez; “Stalin kimdir? Lenin’in ölümünden sonra 1926-1953 yılları arasında Sovyetler Birliği’nin Devlet Başkanı olarak görev yapmış. “Leninizmin Sorunları”, “Bolşevik Parti Tarihi” ve “Kominist Manifesto” adında üç dev eser yazmış bir devlet adamı. Bu kitapların üçünü de defalarca okudum” diye yazdı.

Tükenmez’in köşe yazısındaki bu “gaf” Aydınlık’ın internet sitesinde düzeltildi.

 

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,036BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et