Aydın Doğan’dan şaşırtan devir konuşması: Biraz kaşarlandık mı ne!

Doğan Medya'nın Demirören Grubu'na satışının ardından Hürriyet gazetesinin binasında devir teslim töreni düzenlendi. Törene Aydın Doğan'ın konuşması damga vurdu.

Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satışının ardından Hürriyet gazetesinin binasında devir teslim töreni düzenlendi.

Törene; Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan, Vuslat Doğan Sabancı, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Begünhan Doğan Faralyalı, Demirören Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yıldırım Demirören, Demirören Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Demirören ve Tayfun Demirören katıldı.

Aydın Doğan ve Yıldırım Demirören kürsüye çıkarak birer konuşma yaptı. Demirören, Doğan Grubu’nun satışından sonra ilk kez bir konuşma gerçekleştirmiş oldu.

“ARTIK BİRAZ KAŞARLANDIK MI NE”

“Dostlarım, kardeşlerim. 40 yıl önce bir yolculuğa çıktım. İçinizde 40 yıl olanı azdır ama, 30 yılı aşkın çok dostum, arkadaşım var. Onlardan ayrılmıyorum, sadece bu binadan ayrılıyorum. Yine sizin dostlarınızım, arkadaşınızım” diye söze başlayan Aydın Doğan, “Benim iş dünyasında oturup sohbet ettiğim, arkadaşlık ettiğim çok az insan vardır. Benim bütün arkadaşlarım medyadadır. İçimde bir burukluk var, böyle bir kurumdan ayrıldığım için ama…” diye belirtti.

Aydın Doğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

– Ben gemiyi kazasız, belasız limana yanaştırdım. Önceki devirlerde çok heyecanlanmıştım. Artık heyecanlanmıyorum. Artık biraz kaşarlandık mı ne yaptık?

– Demirören Ailesi’ne kendi isteğimle devrettim, hiçbir baskı olmadı. Demirören ailesiyle görüşme yaptık.İkisini gizli tuttuk sonra halka açıkladık. Erdoğan Demirören’le de vedalaştık bana bir plaket verdi.

– Demirören Ailesi de benim ailem gibidir. Hepsini severim sayarım. Allah’tan temenni ediyorum ki, Demirören Ailesi bu gemiyi daha ileriye götürecekler. Hepinizden bir kez daha helallik istiyorum.

“ÜLKEM, BAYRAĞIM VE MİLLETİM…”

Yıldırım Demirören de medya sektöründe yeni olmadıklarını ifade ederek, “Kalıcı olan kurumlar ve bu kurumlara can veren emekçiler ve gazetecilerdir. Satışa ilişkin gerçeği yansıtmayan şeyler yazıldı. Aklınızda çok soru var. Bunların tek bir cevabı yok, hep birlikte çözeceğiz. Babam Erdoğan Demirören ‘ülkem, bayrağım söz konusuyla her sorunun üstesinden geliriz’ der. Şimdi büyük denizlere açılma sırası bizde. Bu yolculuğu hep birlikte yapacağız.” diye konuştu.

Son Haberler