Pazar / 24 Ocak 2021

Avukat Aydoğan: Hüsnü Mahalli’nin uzun süre tutulması bir vahşet olabilir

Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alınması sonrasın da Avukat Turan Aydoğan ve 2 avukat kendisiyle görüşme görüştü.  Avukat Aydoğan Halk TV’ye bağlanarak son durum hakkında bilgi verdi.  Aydoğan ” Hüsnü bey MS hastası. Kullandığı ipler var ayağında, onlar alınmış durumda. Yürümekte zorluk çekiyor. ” dedi. Turan Aydoğan açıklamalarına şöyle devam etti; “Hüsnü Beyin dün bir paylaşımı söz […]

Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alınması sonrasın da Avukat Turan Aydoğan ve 2 avukat kendisiyle görüşme görüştü. 

Avukat Aydoğan Halk TV’ye bağlanarak son durum hakkında bilgi verdi.  Aydoğan ” Hüsnü bey MS hastası. Kullandığı ipler var ayağında, onlar alınmış durumda. Yürümekte zorluk çekiyor. ” dedi.

Turan Aydoğan açıklamalarına şöyle devam etti;

“Hüsnü Beyin dün bir paylaşımı söz konusu. Orada kullandığı ifade ‘Halep’te teröristler yok ediliyor. Bunu yarın açıklayacağım’ diyor. Ondan sonra bu konularla alakalı bir soruşturma başlatıyor.  Hüsnü bey o ifadeyi kullanırken gerçekten teröristlerin yok edildiğini; yani devletin orada bir politika izliyorsa onu sağlıklığını açıklayacaktı. “

“Kullanması gereken ilaçlar var. Emniyetteki arkadaşlar bu konuda gerekli önlemleri alıyor. “

“Buradan ne ifade çıkar Bir yurttaş olarak muhalif olursanız sürünürsünüz anlamını çıkartıyorum. Bu çok olağan dışı bir tablo”

“Umut ediyorum buradan bir tutuklama çıkmıyor. Bire hukukçu olarak böyle bir tutuklama çıkmayacağını düşünüyorum. “

“Sağlığı ile tedirginiz. Uzun süre gözaltında tutulmamalı. Sağlık durumu çok ciddi Hüsnü Bey’in. Hüsnü beyin MS hastalığı sebebi nedeniyle kullandığı ilaçlarda aksama olması durumunda anında felç riski ile karşı karşıya. Bütün bunlar göz önüne alındığımız zaman Hüsnü Bey’in uzun süre tutulması bir vahşet olur”

Son Haberler