Pazar, Nisan 14, 2024

Avrupa’nın ortasından 12 yıldır mağarada yaşıyor

Mağara adamlarının zamanı çoktan geride kaldı, ancak bir adam İspanya'nın Formentera adasındaki bir mağarayı gerçek bir konuta tercih etti.

Avrupa’nın pek çok kentinde kira fiyatları bazen karşılanamaz boyutlara ulaşıyor, o halde neden bir mağarada yaşamıyor? Kendi ifadesine göre İspanya’nın Formentera adasındaki bir mağarada on iki yıl geçiren adamın bunu gerçekten maddi nedenlerle yapıp yapmadığı hala belirsiz. Aynı şekilde kim olduğu ve mağarada nasıl hayatta kaldığı hakkında da çok az şey biliniyor.

Ancak geçtiğimiz Perşembe günü “romantik” mağara hayatı sona erdi. Yerel polis memurlarının yanı sıra bir Bölge Bakanlığı çalışanı da Es Cap de Barbaria deniz fenerinin etrafındaki bölgede bulunan mağaraya gitti. Bu olay “Diario de Ibiza” gazetesi tarafından bildirildi. Mağarada ilginç bir görüntü buldular: Adam mağarada kendini gerçekten evinde gibi hissetmişti: Mağarada sinekliklerle korunan birkaç yatak ve plastik bir kovadan oluşan derme çatma bir duş bulunuyordu. Yetkililere göre mağara “yaşamak için tam donanımlıydı”.

Avrupa'nın ortasından 12 yıldır mağarada yaşıyor - Mağara adamlarının zamanı çoktan geride kaldı, ancak bir adam İspanya'nın Formentera adasındaki bir mağarayı gerçek bir konuta tercih etti.

Adam mağarayı boşaltmak zorunda kaldı

Bununla birlikte, sadece her yerde bulunan çok sayıda pet şişe nedeniyle değil, aynı zamanda burası yoğun bir şekilde kirletilmişti. Çevre Yönetimi Dairesi de dahil olmak üzere yetkililer tarafından adama mağarayı belirli bir süre içinde boşaltması emredildi. Çünkü bu açıkça yasadışı kampçılıktır. Adamın tüm eşyalarını bölgeden çıkarması ve mağarayı tamamen temiz bırakması gerekti.

Formentera Balear Adaları’nın en küçüğüdür ve sadece feribotla ulaşılabilmektedir. Özel plajları nedeniyle genellikle “küçük Karayipler” olarak adlandırılır. Diğer İspanyol adalarının aksine, kitle turizminden büyük ölçüde korunmuştur.

Avrupa'nın ortasından 12 yıldır mağarada yaşıyor - Mağara adamlarının zamanı çoktan geride kaldı, ancak bir adam İspanya'nın Formentera adasındaki bir mağarayı gerçek bir konuta tercih etti.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir