Avrasya Tüneli’nde 2018 garantisi tutmadı: Şirkete 156 milyon lira ödeyeceğiz!

İstanbul’daki Avrasya Tüneli’nde 2018’de, tüneli inşa eden şirkete taahhüt edilen araç geçişi sağlanamayınca devletin kasasından yaklaşık 156 milyon lira çıktı.

207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et

İstanbul’daki Avrasya Tüneli’nde 2018’de, tüneli inşa eden şirkete taahhüt edilen araç geçişi sağlanamayınca devletin kasasından yaklaşık 156 milyon lira çıktı.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre CHP İstanbul Milletvekili Haydar Akar, Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim köprüleri ve tünel için devletin şirketlere ne kadar ödendiğini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’a sordu.

Bakanın verdiği yanıt göre 25 milyon 125 bin araç geçişi garantisi verilen Avrasya Tüneli’nden 2018’de 17 milyon 91 bin 747 bir araç geçti. Devletin tüneli inşaa eden şirkete garanti vermesi nedeniyle, Hazine’nin kasasından şubatta geçmeyen araçlar için 55 milyon 684 bin 443 lira 14 kuruş ödeme yapıldı.

Öte yandan, Osmangazi Köprüsü’nü geçen yıl 9.1 milyon araç kullandı. Bu köprü için yıllık taahhüt edilen sayı 14.6 milyondu. Otoyol A.Ş. ile devlet, şirkete ne kadar ödeneceği konusunda anlaşma aşamasında. Paranın nisanda ödeneceği belirtildi.

İstanbul’daki Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden ise 2018’de 14.9 milyon araç geçti. Bu köprü için de yıllık 50 milyon araç geçişi garantisi verilmişti. Şirkete nisanda ödeme yapılacak.

loading...

Sanki hiç “Kel kafalı bakan” diyen avukatı yargılatmamış gibi

t24 yazarı deneyimli gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Hadi Özışık'ın Youtube kanalındaki röpörtajında söylediği kritik bölümlere dikkat çekti. 

KYK borçlarının yapılandırılması teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

İYİ Parti'nin ödenemeyen KYK borçlarının yapılandırılmasına yönelik teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti’li Türkkan’ın fabrikasına mühür, çiftliğine para cezası… “Sindirmek için her yolu deniyorlar”

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası ilçesindeki yağ fabrikasının orman arazisinde yer aldığı tespit edilen bölümü, Gebze Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi. Dilovası Belediyesi görevlileri ise Türkkan’a ait çiftlikte incelemede bulunarak, yapı belgelerinin ibraz edilmemesi üzerine kaçak olduğu belirlenen bölümlerle ilgili tutanak tutup, 662 bin TL ceza kesti. İYİ Partili ürkkan sıcağı sıcağına açıklama yaptı.

Nâzım neden büyüktü, İsmet Özel neden küçük? 

Modern Türk şiirinin birkaç kurucusundan biri kabul edilen Nâzım Hikmet, gerek edebi gerekse siyasi çevrelerin sert tepkisine yol açabilecek bir çerçevede ele alındı. Aylık yayımlanan Üvercinka dergisinin haziran sayısındaki bir makalede, Nâzım'ın büyüklüğünün örgütsel angajmanından kaynaklandığı, “TKP'siz Nâzım'ın hiçbir öneminin olmadığı” ileri sürüldü. 

CHP’li Altay, ‘Siyasette bazen rakibe iyilik de yapılır’ dedi, Erdoğan’ı böyle uyardı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP'li Altay, 48 gün sonra yeniden çalışmalarına başlayan TBMM'de koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit kabul edilmesi için hazırlanan yasa teklifinin gelmesini istediklerini ancak iktidar partisinin bekçilerle ilgili yasaya öncelik verdiğin söyledi.
207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et