Cumartesi / 4 Temmuz 2020

Avcılar’da imam hatip lisesindeki törende Atatürk’ün adı anılmayınca töreni terk eden albaya idari tahkikat

Avcılar’da düzenlenen Çanakkale Zaferi anma etkinliğinde, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, yapılan duada Atatürk’ün adı anılmadığı için salonu terk etti. Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ise “Kuran’dan mı rahatsız oldular bilmiyorum” açıklamasını yaptı. Albay İrevül hakkında idari tahkikat başlatıldığı iddia edildi. Diyanet amacına ulaştı… Google “Atatürksüz Çanakkale” öneriyor Gazete Damga’nın haberine göre Çanakkale Zaferi […]

207,044BeğenenlerBeğen
7,854TakipçilerTakip Et

Avcılar’da düzenlenen Çanakkale Zaferi anma etkinliğinde, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, yapılan duada Atatürk’ün adı anılmadığı için salonu terk etti. Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ise “Kuran’dan mı rahatsız oldular bilmiyorum” açıklamasını yaptı. Albay İrevül hakkında idari tahkikat başlatıldığı iddia edildi.

Diyanet amacına ulaştı… Google “Atatürksüz Çanakkale” öneriyor

Gazete Damga’nın haberine göre Çanakkale Zaferi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği anma programında gerginlik yaşandı. Şehitler adına okunan duada Mustafa Kemal Atatürk’ün adının hiç anılmaması üzerine, Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül’ün, duayı yapan öğretmenin yanına gidip, “Sen Atatürk diye bir adam duydun mu? Neden hiç duanda anmadın?” diyerek salonu terk etti.

İŞTE O ANLAR: 

ENGİN’DEN İLGİNÇ AÇIKLAMA

Albay İrevül’ün salonu terk etmesi üzerine Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ile birlikte muharip gaziler de etkinlikten ayrıldı. Konu hakkında açıklama yapan Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, programın tamamında Atatürk’ün anıldığını belirterek, “Sadece dua sırasında adı geçmedi. Okunan Kur’an’dan ve duadan mı rahatsız oldular bilmiyorum. Burası demokratik bir ülke. Programı terk edebilirler” yorumunu yaptı.

Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin’den Halkweb’e açıklama

Emin Engin “Tekzip” başlığıyla gönderdiği açıklamada kendisinin söylediği iddia edilen “Kuran’dan mı rahatsız oldular bilmiyorum” sözünün gerçek dışı olduğunu programda Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsedildiğini, Çanakkale Şehitleri için okunan Kuran-ı Kerim’in ardından edilen duada Atatürk’ün adının geçmediğini iddia etti. Yaşanan olay için “yanlış anlaşılma” vurgusu yapan Engin, “Yalnızca Kuranı Kerim’den sonra okunan duada Mustafa Kemal Atatürk’ün adı geçmedi, neden rahatsız olduklarını bilmiyorum, burası demokratik bir ülke, isteyen herkes programı terk edebilir” dediğini belirtti.

İŞTE O AÇIKLAMA 

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.

İşte Sakarya’nın Hendek ilçesinde patlamanın olduğu fabrikanın sahibi!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde patlamanın meydana geldiği havai fişek fabrikasının MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve 2 ortağına ait olduğu ortaya çıktı.

Süleyman Soylu’dan havai fişek fabrikasındaki patlama hakkında açıklama: ‘7 kaybımız var, 4’ü vefat’

Süleyman Soylu, Sakarya'daki havai fişek patlaması hakkında açıklama yaptı.

Öztrak: ‘Çoklu baro’ projesi; avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, çoklu baro' teklifinin "Avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesi' olduğunu söyledi. Öztrak baro başkanlarının Meclis kapısında bekletilmesine ise "Bu utanç, sadece ucube saray hükümetine ait değildir, sarayın vesayeti altına girmeyi tercih eden buna destek veren iktidar ve koalisyon ortakları da bu utanca ortaktır" sözleri ile tepki gösterdi.

Meral Akşener’den ‘erken seçim tarihi’ yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sözcü TV'de Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı.
207,044BeğenenlerBeğen
7,854TakipçilerTakip Et