Avcılar belediye başkanı: 270 ihbardan sadece üç bina mühürlendi

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Silivri depremi ardından ilçede bir cami minaresinin yıkıldığını, bunun dışında yıkılan veya çöken bina bulunmadığını, 270 konut için yapılan ihbarların tek tek değerlendirildiğini belirterek, sadece üç binanın mühürlendiğini söyledi.

208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et

Turan Hançerli, Avcılar’da deprem nedeniyle yıkım ve can kaybı olmadığını, sadece kaygı ve panik nedeniyle iki yaralı bulunduğunu belirtti.

İstanbul’da 1999’dan önceki yapıların büyük bölümünün deniz kumu kullanılarak yapıldığı için güvenli olmadığını vurgulayan Hançerli, “Zeytinburnu ne kadar tehlikesiyle, Avcılar o kadar tehlikeli. Bağcılar ne kadar riskli ise, Avcılar o kadar riskli” dedi.

Hançerli, şöyle devam etti: “Deprem sonrası mühürlediğimiz bina sayısı sadece üç. Yaklaşık 270 ihbar aldık. Aynı binadan tekrarlı gelen ihbarlar da var. Mühürlenen binalar, deprem nedeniyle hasar görmemiş. Bu binalarda, yanlış inşaat ve yapıya iyi bakılmaması, rutubetin önlenmemesi gibi nedenlerle özellikle bodrumlarda korozyon ve beton dökülmeleri görülmüş. Deprem olmasa ve bu binalar incelense yine mühürlenecekti.”

Hançerli, çeşitli kesimlerden Avcılar’da çadırlar kurulmasına yönelik istek geldiğini hatırlatarak, “İlgili kurumlar ve AFAD da böyle bir talebin uygun olmadığını belirtiyor. Avcılar’a çadır kurulmayacak” dedi.

Başkan Hançerli, minaresi yıkıldığı için mühürlenen Hacı Ahmet Tükenmez Camii’nin 1980’de yapıldığını, beş-altı yıldan bu yana yenilenmesine yönelik çalışma bulunduğunu kaydederek, “Bu caminin yenilenmesi lazım” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Didem Arslan’a kızan Mehmet Çilingiroğlu Habertürk’ü terk edip CNN Türk’te Ahmet Hakan’a katıldı!

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözlerinin kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Çilingiroğlu yarım saat sonra CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Halka yardımı engellemeye pes dedirten açıklama… Soylu: İmamoğlu’ndan işkilleniyorum

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakan'ın sorularını cevapladı

Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız

Süleyman Soylu, "100 binin üzerinde uçak ve otobüsle şehir değiştirme talebi var. Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.
208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et