Pazartesi / 13 Temmuz 2020

“Atatürk’ün kurduğu laik cumhuriyette, laikliğin varla yok arasında bir yerlere düşmesini değil de bunu mu dert ediyorsunuz?”

KHK'lı olduğu için mazbatası iptal edilen Tunceli Belediye Meclis Üyesi Candan Badem de kararın perde arasında neler yaşandığını sosyal medya hesabından açıkladı. 

206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et

Tunceli Belediyesi tabelasının yanına Dersim Belediyesi tabelasının da asılması yönündeki Belediye Meclisi kararı Türkiye’nin gündemine oturdu. Ovacık Belediye Başkanlığı döneminde emekten yana tutumu ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu eleştirilerin odağı oldu.

Fatih Mehmet Maçoğlu eleştirilere ” Halkın talebi doğrultusunda belediye meclisine gelen bu öneri oy çokluğuyla kabul edildi ve gerekli mercilerin onayına sunuldu. Bunun dışında mesele bilinçli olarak saptırılıyor” ifadeleriyle yanıt verdi.

KHK’lı olduğu için mazbatası iptal edilen Tunceli Belediye Meclis Üyesi Candan Badem de kararın perde arasında neler yaşandığını sosyal medya hesabından açıkladı.

 

Badem, HDP’lilerin önerisiyle Meclis gündemine getirildiği bilgisini verirken kendisinin de öneriyi onayladığını açıkladı.

Badem Atatürkçülerin Komünist Başkana yönelik tepkilerini anlamadığı belirterek “Bugün Dersim halkının ezici çoğunluğu Tunceli adının değişmesini istemektedir. Bu tamamen meşru ve yasal bir taleptir. Faşistlerin tepkisini anlıyorum ama Atatürkçülerin itirazlarını anlamıyorum. Atatürk’ün verdiği ad değiştirilemez mi diyorsunuz?

“Peki siz Atatürk’ün kurduğu ve büyük ölçüde laik olan cumhuriyette bugün laikliğin varla yok arasında bir yerlere düşmesini değil de bunu mu dert ediyorsunuz?” dedi.

 

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et