“Atatürk’ün kurduğu laik cumhuriyette, laikliğin varla yok arasında bir yerlere düşmesini değil de bunu mu dert ediyorsunuz?”

KHK'lı olduğu için mazbatası iptal edilen Tunceli Belediye Meclis Üyesi Candan Badem de kararın perde arasında neler yaşandığını sosyal medya hesabından açıkladı. 

Tunceli Belediyesi tabelasının yanına Dersim Belediyesi tabelasının da asılması yönündeki Belediye Meclisi kararı Türkiye’nin gündemine oturdu. Ovacık Belediye Başkanlığı döneminde emekten yana tutumu ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu eleştirilerin odağı oldu.

Fatih Mehmet Maçoğlu eleştirilere ” Halkın talebi doğrultusunda belediye meclisine gelen bu öneri oy çokluğuyla kabul edildi ve gerekli mercilerin onayına sunuldu. Bunun dışında mesele bilinçli olarak saptırılıyor” ifadeleriyle yanıt verdi.

KHK’lı olduğu için mazbatası iptal edilen Tunceli Belediye Meclis Üyesi Candan Badem de kararın perde arasında neler yaşandığını sosyal medya hesabından açıkladı.

 

Badem, HDP’lilerin önerisiyle Meclis gündemine getirildiği bilgisini verirken kendisinin de öneriyi onayladığını açıkladı.

Badem Atatürkçülerin Komünist Başkana yönelik tepkilerini anlamadığı belirterek “Bugün Dersim halkının ezici çoğunluğu Tunceli adının değişmesini istemektedir. Bu tamamen meşru ve yasal bir taleptir. Faşistlerin tepkisini anlıyorum ama Atatürkçülerin itirazlarını anlamıyorum. Atatürk’ün verdiği ad değiştirilemez mi diyorsunuz?

“Peki siz Atatürk’ün kurduğu ve büyük ölçüde laik olan cumhuriyette bugün laikliğin varla yok arasında bir yerlere düşmesini değil de bunu mu dert ediyorsunuz?” dedi.

 

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.

Engelli müezzin İyi Parti’ye dua ettiği için işte atıldı

20 yıllık müezzin Zekeriya Bilada, İYİ Parti’nin teşkilat açılışında Kur’an okuduğu için emekliliğine dört ay kala Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevinden alındı.
209,940BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et