“Atatürk’ün duruşu Erdoğan’ın şahsındadır” diyen Serdar Turgut aynı cümleleri Fethullah Gülen için de kullanmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Atatürk çizgisinde anti-emperyalizm savaşı verdiğini' belirterek "Atatürk'ün duruşu Erdoğan'ın şahsında ayaktadır ve güçlüdür" diyen Serdar Turgut aynı cümleleri FETÖ için de kullanmıştı.

Halkweb Haber Merkezi

Habertürk yazarı Serdar Turgut, dünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Atatürk çizgisinde anti-emperyalizm savaşı verdiğini’ belirterek “Atatürk’ün duruşu Erdoğan’ın şahsında ayaktadır ve güçlüdür” diye yazmıştı.

Aynı Serdar Turgut 8 yıl önce emperyalizmin hizmetindeki FETÖ için “Ben gerçek vatan sevgisini Gülen Cemaati’nde gördüm” demişti.

Turgut’un 8 yıl önce FETÖ’yü övdüğünü Gazeteci Çağlar Cilara hatırlattı.

Turgut’un 8 yıl önceki yazısındaki ilgili bölüm:

“Evet başlığımda dediğim gibi ben gerçek vatan sevgisini Gülen Cemaati’nde gördüm, dahası vatanseverliği onlardan öğrenmeye başladım

“O anlayışta, inançlı insanlara karşı mücadele de vatanseverliğin bir parçasıydı. Gülen Cemaati gibi hareketlerle mücadele edilmesi de o vatanseverliğin bir şartı olarak dayatılıyordu. Birçok insan bu yalanlara inandı, bir kısmımız pasif kalıp olan biteni sadece izlemeyi tercih ederken bir kısmımız ise ideolojiye, propagandaya kanıp mücadeleye atıldı. Bir büyük yanlıştan, yalandan başlayıp Ergenekon’a gelinen süreç aslında bundan ibarettir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,916BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et