Atatürk’e büyük hakaret: Manevi kızıyla yattı

Tvnet ekranlarında yayınlanan Derin Tarih adlı programda Mustafa Kemal Atatürk'e büyük hakaretler edildi.

TVNet’te yayımlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan hakkında “Çankaya’nın nikahsız Firts Lady’sidir” denildi.

Türkiye’nin Büyük Masonları, Ermeni Yahudi Rum Asıllı Milletvekilleri ve Atatürk’ün Gönül Galerisi gibi tarih konulu kitapların yazarı Süleyman Yeşilyurt, katıldığı ‘Derin Tarih’ isimli programda Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan hakkında tepki çeken açıklamalarda bulundu.

‘Afet İnan’ın manevi evlat olamayacağını’ iddia eden Yeşilyurt, sözlerini şöyle sürdü: “Mustafa Kemal İzmir’de bir müsamerede Afet İnan’ı görür. Afet İnan’ın alımlı çalımlı halini görünce babası Ziraat Müdürü İsmail Hakkı Bey’i çağırtılar, der ki ‘Ben kızınızı manevi evlat almak istiyorum.’ Şimdi burada doğruları konuşmak lazım. Manevi evlat kimdir? Bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir Ziraat Müdürü’nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. Hem ziraat müdürünün hem milletvekilinin kızını almak, el vicdana koyacağız. Afet İnan, Latife Uşşakizade’den sonra Çankaya’nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya’nın nikahsız Firts Lady’sidir.”

Avukat Fidel Okan Twitter hesabından yaşananlara tepki gösterdi.

Okan şunları yazdı:

“Ulusal bir televizyonda bir grup müptezel “Atatürk, manevi kızı Atıf İnan’la yatıp kalkmıştır” iftirasını atıyor ama kimseden ses yok!

Dün gece bu TV kanalında Atatürk’e en ağır hakaretler yapıldı. Kendisini muhafazakar olarak tanımlayan meczuplar bel altına indi!

Uydurdukları fantezileri Atatürk’e mal ettiler. Manevi kızıyla aynı yatağa soktular. Dolmabahçe’de günü birlik kadınlarla alem yaptırdılar!

Bu ölçüde rezil, aşağılık bir programı yapan bu adamlarda zerre kadar haysiyet olduğunu sanmıyorum. Ne utanmaları var ne sıkılmaları!”

[fvplayer src=”https://vimeo.com/216387403″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/633339565_960x394.jpg?r=pad” caption=”Atatürk’e büyük hakaret: Manevi kızıyla yattı”]

İLGİLİ HABER:

HALKWEB UYARDI CHP HAREKETE GEÇTİ

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,620BeğenenlerBeğen
4,581TakipçilerTakip Et