Atatürk kavgası: Eskiden komünist olduğunu söylüyordu, şimdi koç yumurtası olmuş

Komünist yönetmen Mustafa Kenan Aybastı, şirketlerin Atatürk'lü reklam filmlerini savunan Aydınlık yazarı Deli Gaffar'a sert yanıt verdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81’inci yıl dönümüne de büyük şirketlerin hazırladığı reklam filmleri damga vurdu.

Reklam filmleri yeni bir tartışmayı doğurdu.

Bazı yurttaşlar büyük şirketlerin Mustafa Kemal Atatürk üzerinden kendi reklamlarını yaptıklarını dile getirirken buna karşın reklam filmlerinin Atatürk’ü hatırlamak ve hatırlatmak için önemli olduğu söylendi.

Reklam filmlerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci kimliğinden sıyırıp nostaljik bir karaktere dönüştüğünü savunan Bağımsız Sinema Merkezi yönetimi sosyal medya hesabından bunu belirten bir paylaşım yaptı.

BSM sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Ülkenin kanını emen şirketlerin Mustafa Kemal’i “Eski sevgili” gibi ele alan reklam filmleri size büyük tuzak kuruyor.
Bir devrimcinin içini boşaltıp, onu bir nostaljiye çevirmeye çalışıyorlar.
Oysa Mustafa Kemal bu ülkenin kurucusu ve devrimlerinin öncüsü.
Buna göre anılmalı.” denildi.

BSM’nin bu paylaşımına eski komünist yeni Aydınlıkçı Gaffar Yakınca’dan ilginç bir tepki geldi.

Yakınca, “Çok enteresan bir psikoloji bu. Atatürk ile daha dün tanışan “devrimcilerimiz” elli yıldır Atatürk’ü anan kurumlara atarlanıyor! Herşeyi herkesten iyi bilen “solcular” Atatürk’ü nasıl anmamız gerektiğini de bizden iyi biliyor…” diyerek BSM’nin reklam filmlerine yönelik sözlerini eleştirdi.

Deli Gaffar ismiyle bilinen Aydınlık yazarına yanıt BSM yönetimindeki isimlerden Mustafa Kenan Aybastı’dan geldi.

Aybastı, Yakınca’ya “Geçmişte komünist olduğunu söylüyordu son geldiği noktada Koç yumurtası olmuş” yanıtını verdi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkiye Yazarlar Sendikası İzzetbegoviç ve Erdoğan âşığı mı? 

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Peter Handke'ye en çok tepki gösteren yazar örgütlerinden biri de TYS oldu. Gazeteci-yazar Osman Çutsay, bu tepkinin “çok kirli bir telaşın belirtisi” olduğunu ileri sürdü ve TYS yönetimine ağır suçlamalarda bulundu.  

Ve Ekrem İmamoğlu mafyaya savaş açtı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, güne zabıta ve itfaiye ziyaretleriyle başladı. İmamoğlu, Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy’un, sunumunda belirttiği, İBB’ye ait bazı gayrimenkullerde çok sayıda işgalci bulunduğu saptamasına ayrı bir paragraf açtı.

Vatandaşın parasını masaja yatıran Melih Gökçek’e Ankaralı tepkisi: Hamuduyla götürmüş… Allah-bismillah deyip çaldılar

Melih Gökçek hakkındaki soruları yanıtlayan Ankaralı vatandaşlardan birinin söyledikleri durumu özetledi. 

Madde madde Katar’ın Türkiye yatırımları

Önceki gün Katar Emiri'nin annesinin Kanal İstanbul projesi güzergahında satın aldığı arazi gözleri yeniden Katar'a çevirdi. CHP’li Gürsel Tekin “Katarlılar özel ve ayrıcalıklı uygulamalara...

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı kesinleşen 21 davadan 18’i Kılıçdaroğlu lehine sonuçlandı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 2011 yılından sonra açtığı 36 farklı tazminat davasından 15’i devam ederken; kesinleşen 21 davadan 18’i Kılıçdaroğlu lehine sonuçlandı.
210,469BeğenenlerBeğen
4,593TakipçilerTakip Et